Prečo práve plastové okná a dvere?

Kladiete si túto otázku? Plastové okná a dvere možno zvažujete aj kvôli ich nižšej cene v porovnaní s ostatnými materiálmi, ktoré sú na trhu dostupné. To však nie je ich jediná výhoda. Prečo sú plastové dvere a okná tou správnou voľbou aj pre vás?

Nízka cena

Už spomínaná nízka cena z nich robí jednoznačného favorita medzi oknami. Plastové okno môže byť totiž až o 20-30% lacnejšie ako drevené. A v porovnaní s hliníkovými oknami je rozdiel ešte výraznejší. Za nízkou cenou plastových okien však nie je ich nižšia kvalita. Pri správnom používaní a vhodnej starostlivosti, vám budú plastové dvere a okná slúžiť desiatky rokov.

Jednoduchá a finančne nenáročná údržba

Majitelia plastových okien oceňujú aj nenáročnosť ich údržby. Ako sa starať o plastové okná? Stačí ich pravidelne čistiť. Okrem skiel a rámov je potrebné pravidelne prečistiť aj tesnenia. Aspoň raz ročne je vhodné premazať nielen tesnenia, ale aj závesy okien a všetky kovové časti. Takáto údržba je však veľmi lacná, ak si ju porovnáme s údržbou drevených dverí. Tie treba pravidelne natierať a lakovať, aby sa drevo nepoškodilo. Ak sa teda o okná a dvere nechcete nijako špeciálne starať, plastové okná vám určite budú vyhovovať.

Vynikajúce izolačné vlastnosti

Pre plastové okná platí, že čím viac komôr má konkrétny profil, tým má okno lepšie tepelno-izolačné vlastnosti. V prípade, ak je viackomorový profil skombinovaný s použitím dvoj alebo trojskla, plastové okná dosahujú naozaj skvelé izolačné vlastnosti. Chránia domov pred únikom tepla, čím prispievajú k šetreniu nákladov za vykurovanie. Ak si však zvolíte plastové okná, nezabúdajte aj na pravidelné vetranie. V lete môžete využívať systém mikro vetrania. V zime je vhodné na pár minút otvoriť všetky okná dokorán. Zabránite tak zrážaniu vlhkosti na okenných sklách a následnej tvorbe plesní.

S istotou teda môžeme povedať, že plastové okná a plastové dvere sú šetrné k vašej peňaženke. Ušetríte nielen pri ich obstarávaní, ale tiež na ich údržbe a v neposlednom rade aj na nákladoch na vykurovanie.