Praha kultúrne a pamiatkové centrum

Nedokážeme pociťovať pravú krásu pokiaľ nevieme odkiaľ pochádza. A práve jedno z miest, ktoré nám poskytne odpoveď na túto problematiku, leží hneď vedľa nás. Je to Praha, mesto, v ktorom sa dozvieme ako vyzerá skutočná krása a vznešenosť.

Rozmýšľate nad výletom. Požiadavky máte vždy rovnaké. Chcete navštíviť nejaké miesto, ktoré vás obohatí a zbaví nudy. No čím viac kútov na Zemi spoznáte, tým sa hľadanie odpovede zdá byť o niečo ťažšie. Možno aj vy sami cítite, že nápady rokmi ubúdajú – alebo na druhej strane, až moc pribúdajú. Ako sa vytiahnuť z tohto pomyselného bodu? Pre niektorých je tu solídny nápad. Premýšľali ste nad výletom do Prahy? Ak aj áno, napadlo vám aké kultúrne a pamiatkové bohatstvo ponúka návštevníkom? Viete akú prepravu do Prahy zvoláte? Keď sa rozhovoríme o jej kráse, príde nám na um nádhera spätá s Vltavou alebo významné dobové pamiatky.

Oduševnení cestovatelia a lovci kultúrnych pamiatok sem prichádzajú vzhliadať na známu pamiatku, a to Pražský hrad. Okrem hradu si môžete vychutnať prechádzku po Kráľovskej ceste, po ktorej dávno prechádzali korunovačné sprievody, až do katedrály sv. Víta. Katedrála je postavená v gotickom slohu, čo upúta zrak nejedného návštevníka. Na konci Starého Mesta sa nachádza Karlův most. Je známy ako druhý najstaršie zachovaný most v Českej republike. K ďalším skvelým zážitkom patria aj nezabudnuteľné vyhliadkové plavby po Vltave alebo návštevy zrkadlového bludiska. Zoznam pamiatok nie je úplný, o tom sa môžete neskôr presvedčiť aj sami. Môžete využiť aj taxi transfery Bratislava – Praha centrum a späť.

Chcete mať potešenie z cestovania a získať skvelé zážitky? Praha má svoje brány otvorené, stačí ak sa vyberiete na púť po krásnom mieste v Pražskej kotline a zažijete tak neopakovateľnú atmosféru.