Budapešť – turistické atrakcie a pamiatky

Hľadáte osvedčené miesto, ktoré by vás odlúčilo od každodenného stresu? Budapešť poskytuje nezameniteľnú atmosféru, ktorú tvoria v prvom rade rôznorodé pamiatky a turistické atrakcie, a ktorá, ako jedna z mála, vám dokáže pomôcť.

Je pochopiteľné že si občas potrebujeme vziať voľno a dopriať odpočinok. Týždeň voľna si každý z nás predstavuje iným spôsobom. Jedni sa vidíme v pohodlí domova, druhí plánujeme prepravu a výlety do zahraničia alebo vyhľadávame dovolenkové destinácie v blízkom okolí. Niekedy je ale lepšie obrátiť sa k druhej možnosti. Zmena prostredia, v ktorom žijeme, nám môže vcelku dopomôcť v naberaní novej energie. Jedno z takýchto podmanivých prostredí je Budapešť. Rozdeľuje ju Dunaj do dvoch častí, Budínu a Pešti. Každá časť ponúka turistom odlišné nazretie do histórie. Kde Budín sa pýši termálnymi kúpeľmi na pravej strane Dunaja, tam na ľavej strane krásu Pešti vyzdvihuje Operná budova, kupola baziliky a množstvo múzeí.  Určite za zmienku stojí aj Budínsky hrad, ktorý sa vďaka svojej elegancie a malebnosti zapísal do svetového dedičstva UNESCO. Rovnako máte na výber z mnohých termálnych kúpeľov. Môžete navštíviť kúpele Gellert alebo Rudas, tie sú známe predovšetkým svojimi tureckými bazénmi. Prechádzka popri Dunaji zároveň tiež prikladá ruku k majstrovskému dielu, ktorým je nezabudnuteľná atmosféra v okolí Budepešti. Môžete využiť aj kvalitnú prepravu taxi službou Bratislava Budapešť  a späť.

Ak sa niekedy pokúsite navštíviť Budapešť, dbajte na to, že svoje plány do budúcnosti budete musieť odložiť o niekoľko týždňov. Aspoň dovtedy kým neobjavíte a neuvidíte celé pamiatkové bohatstvo, aké Budapešť svojim návštevníkom ochotne ponúka.