Najlepšia ZOO v Európe je vo Viedni

Schönbrunn ZOO

Maxingstraße 13b

1130 Wien

Rakúsko

Presne tak, najlepšou zoologickou záhradou v Európe je Tiergarten Schönbrunn, a preto jej prehliadku zaiste nebudete ľutovať. Vo viacerých anketách bola opakovane vyhlásená za TOP ZOO Európy. Nachádza sa neďaleko zámku Schönbrunn, a teda blízko centra mesta. Kým v minulosti bola prístupná len členom cisárskej rodiny, dnes je otvorená pre širokú verejnosť.

V tejto zoologickej záhrade nájdete hneď niekoľko samostatných pavilónov. V pavilóne dažďového pralesa, čo je tisíce štvorcových metrov záhrady, môžu návštevníci zažiť džungľu na vlastnej koži. Presnejšie džungľu z Bornea. V akváriách a teráriách ich zase čaká stretnutie so zvieratami z oblasti Amazonky a korálových útesov. Sú tu však aj mnohé ďalšie pavilóny, ako napríklad Insektarium (pavilón hmyzu) alebo pavilón Polarium, v ktorom máte možnosť vidieť na vlastné oči tučniaky či tulene.

Najväčšou atrakciou sú však pandy veľké. Nájdete tu celú ich rodinku: mláďa Fu Long, mamu Yang Yang a otca Lo Hui. Ďalej môžete obdivovať rozkošné slony, hrochy, nosorožce, ľadové medvede, levy, tigre a rôzne druhy opíc.

Rátajte s tým, že ak chcete vidieť všetko, musíte si vyčleniť celý deň. Záhrada je skutočne gigantická. Aby ste si vy a Vaše deti mohli po prehliadke oddýchnuť, v ponuke je hneď niekoľko  oddychových zón. Pre deti je tiež pripravené veľké množstvo interaktívnych hier. Občerstviť sa môžete v miestnej reštaurácií. 

Pár praktických informácii

Pokiaľ chcete parkovať zadarmo, urobte tak z druhej strany záhrady Schönbrunn, a teda na ceste Seckendorff-Gudent-Weg.

Deti do 14 rokov môžu navštíviť ZOO len s doprovodom. Zaujímavé je hlásenie záverečnej. Tá sa už 240 rokov vyhlasuje ručne  cisárskym zvončekom.

Ak chcete ušetriť, vstupenku si kúpte online. 

Na záver nám zostáva už iba popriať príjemný výlet a veľa krásnych zážitkov. 

Zdroj: mojerakusko.sk

Foto: giantpandazoo.com