Chcete príjemné bývanie? Porozmýšľajte nad základnými materiálmi

Či už si hľadáte vaše nové vysnívané bývanie alebo uvažujete o kompletnej rekonštrukcií domu, vždy sa oplatí rozmyslieť si všetko od úplných základov. V tomto prípade od základných materiálov.

Drevo

Čo sa týka dreva, v poslednej dobe sa stáva čoraz viac populárnym materiálom. Kedysi sa drevené okná nahradzovali plastovými, no dnes sa situácia opäť otočila a do nových bytov či domov sa vyberajú okná, ktoré sú vyrobené z dreva alebo také, ktoré obsahujú aspoň drevené prvky. Používa sa tiež ako kľúčový materiál pri výrobe dverí a zárubní. Nájdete ho i na podlahách, ktoré niekedy môže nahradiť kvalitná laminátová plávajúca podlaha.

 

Výhody dreva

Hlavnou výhodou dreva a drevených materiálov je ich životnosť, ktorá je výrazne dlhšia ako je napríklad životnosť plastov. Jedine, čo je pri dreve veľmi dôležité je práve starostlivosť. Drevo je veľmi flexibilné a ľahko jeho vzhľad prispôsobíte vašim požiadavkám. Treba ho však aspoň raz za čas očistiť špeciálnymi prípravkami, aby ostalo aj o niekoľko rokov také pekné a zdravé ako na začiatku. Drevo pôsobí príjemným a teplým dojmom, čo oceníte najmä v chladných dňoch.

Keramické dlažby

Okrem drevených podláh sú v kurze i keramické dlažby, ktoré využijete nielen v kúpeľni, ale aj v prípade kuchynských liniek. Keramika sa veľmi ľahko udržuje, je odolná a má tiež dlhú životnosť ako aj drevo. Vybrať si môžete z rôznych farebných prevedení, takže výber závisí len na vašom vkuse. Keramické dlažby však môžu pôsobiť chladnejším dojmom a v prípade pádu väčšieho predmetu, môže vzniknúť škoda, ktorá je finančne nákladnejšia.

 

FOTO:  © det-anan sunonethong / Dollar Photo Club