Kvalitou k štýlu a poriadkom k bohatstvu

Dotvorte si osobnosť

Ak je kabelka mikrokozmom ženskej osobnosti, potom peňaženka je jeho jadrom. Do štýlu, tak ako do hromady iných vecí, sa dozrieva, preto rovnako, ako si odskúšame svoje ideály, vzťahy, profesie či bydliská, tak si v živote prestriedame aj zopár rôznych výrobkov, ktoré obsahujú menšiu či väčšiu časť nášho konta. Na prvé vreckové nám stačí čokoľvek, čo sa podobá na maminu či ockovu peňaženku, neskôr siahneme po rebelantských výpovediach z trhoviska (ako textilná kapsička s konopným listom, či pestrá peňaženka s nejakým tým chutnučkým zvieratkom). Po pár ďalších rokoch sa ale asi začneme zháňať po niečom trvácnejšom, čo by trochu subtílnejšie podtrhovalo náš štýl (ak sa nám podarilo medzitým nejaký si vypestovať). Najlogickejším záverom je siahnuť po kvalitne spracovanej koženej peňaženke, ktorá vydrží všetky tie naše ženské nápady…variácií, ktoré uspokoja jednotlivé požiadavky vkusu, je na trhu iste dosť a dosť.

3-dsc-0030

Očista v peňaženke

V Európe nám po zmene meny vyvstala sekundárna výzva – okrem podvedomého prepočítavania naspäť na slovenské koruny sa vyrovnať ešte aj s potrebou väčšieho priestoru na ťažké mince. Ak sme už zvyknuté nosiť v peňaženke hromádku rôznych kariet, členských preukazov, zľavných kupónov, fotiek detí a starých účtov, jej objem sa dosť nepríjemne zaguľatí a odnesieme to nešikovnou manipuláciou pri platení, alebo pokazeným zapínaním. Riešením je buď si zadovážiť priestrannejšiu peňaženku, alebo kritiským okom pozrieť na obsah tej pôvodnej a o polovicu ho zredukovať.

Z hľadiska feng-shui je dokonca tá druhá možnosť nanajvýš odporúčaná, pretože zbavovať sa starých, nepotrebných, nefunkčných a neobľúbených vecí je primárnou zásadou zlepšovania života a prúdenia dobrej čchi. Navyše vraj ak uvoľníte všetok ten priestor v peňaženke, ktorý nadbytočne zaberajú karty, peniazom, nedočkavo Vám do nej ďalšie peniaze začnú prúdiť, pretože, ako je dobre známe, vesmír nenávidí vákuum. Následkom sú ďalšie dve pozitívne skutočnosti: za prvé, peňaženka sa zaokrúhli tým želaným spôsobom, a za druhé, máte dôvod vybrať si k peňaženke ešte aj nejaké to samostatné, oku lahodiace puzdro na doklady a karty.

Ak sme sa teda zhodli, že Váš vyzretý štýl najlepšie vynikne vytasením kvalitnej koženej peňaženky, s puncom elegancie a od overeného výrobcu, zavítajte určite na stránky e-shopu www.panskaelegancia.sk a doprajte si nadčasový, prípadne vkusným detailom či netradičnou farbou ozvláštnený kúsok.