Ako využiť zrkadlá, aby váš malý byt vyzeral svetlejšie? Prinášame vám zopár tipov

Ako využiť zrkadlá, aby váš malý byt vyzeral svetlejšie? Prinášame vám zopár tipov

Ak sú umiestnené správne, môžu byť naozaj kúzelné. Reč je o nástenných zrkadlách, ktorým sa v histórii vždy pripisovala nejaká zvláštna moc a istá mystika. Niektorí ich považovali za akési brány do iného sveta, iní v nich videli rôzne magické sily, ktoré dokázali meniť ten reálny.

DIZAJNOVÉ NÁSTENNÉ ZRKADLO LEIMOMI - Estilofina

Aj dnes sú pre nás zrkadlá tým, čo nielenže vkusne dopĺňa interiér, ale pomáha mu aj lepšie vyniknúť. Aj v malom byte dokážu naozaj divy, pretože ho opticky zväčšia.

Všetko ale záleží od použitia. Dizajnové okrúhle zrkadlo Leimomi, ktoré nájdete v ponuke Estilofina môže byť uhrančivým interiérovým doplnkom, ktorý aj v malych priestoroch pôsobí exkluzivne a moderne, no zároveň je nepostrádateľným praktickým pomocníkom.

So svetlom stúpa energia

V každom interiéri sa nachádza vždy nejaký temný kútik, kde sa denné svetlo nedostane. Vyriešiť to ale môžete správnym umiestnením nástenného zrkadla. Umiestnite ho oproti dominantnému predmetu, ktorý chcete, aby vynikol.

Ak chcete vášmu malému bytu dodať pocit veľkorysosti, zaveste ho tak, aby odrážalo svetlo aj do tých najtmavších častí interiéru. Opticky ho nielen zväčšia, ale aj dostatočne presvetlia. Budete mať jednoducho radosť z toho, že máte viac, než ste si kúpili.

Držte sa zrkadlového Feng-šuej

Podľa známeho učenia Feng-šuej môžu mať zrkadlá liečivú silu a pomáhať tak k prúdeniu pozitívnej energie. Pri správnom umiestnení ju dokážu v miestnosti udržať a postarať sa o harmonickú atmosféru vašej malej útulnej domácnosti.

DIZAJNOVÉ NÁSTENNÉ ZRKADLO CASON - Estilofina

Nástenné zrkadlá podľa týchto pravidiel neumiestňujte oproti dverám, oknám či oproti sebe, pretože tým sa energia v miestnosti stráca.

Rovnako tak platí, že do vašej spálne nepatria zrkadlá väčšieho formátu, pretože môžu zhoršovať kvalitu spánku.  Zvolte radšej menšie okrúhle zrkadlo, ktoré vás pri oddychu nebude vyrušovať a stane sa pre vašu spálňu štýlovým doplnkom.

Dekorujte dizajnovými zrkadlami

Hoci majú zrkadlá v malom byte nenahraditeľnú praktickú funkciu, dokážu byť zároveň estetickým prvkom moderného interiéru. Aj tu však platí, že všetkého veľa škodí, preto to s nimi neprežeňte. Aj z malého bytíku tak môžete vykúzliť miesto, kde sa nebudete cítiť stiesnene.

Nahliadnite do ponuky Estilofina, kde sú dostupné nástenné zrkadlá v rôznych dizajnových prevedeniach, vďaka čomu sa hodia pre každý štýl domácnosti.