Akým spôsobom ochrániť úspory pred krízou? No predsa investičným zlatom!

Reality, obrazy, starožitnosti, sporiace účty… Spôsobov, kam uložiť úspory, aby boli chránené pred krízou a neklesali na hodnote, je mnoho. Niektoré z nich sa však oplatia viac ako iné. Aké možnosti prináša investičné zlato?

Investovanie peňazí má mnoho špecifík. Hlavným cieľom, ktorý sa pri investovaní financií do hmotných statkov snažíme dosiahnuť, je ochrana peňazí pred poklesom hodnoty, ktorý je najčastejšie spôsobený krízou. Podľa expertov nás veľká finančná kríza v dohľadnej dobe čaká, je tak dobré začať uvažovať nad tým, ako svoje peniaze bezpečne ochrániť. Totiž, úschova peňazí na účte v banke nie je v čase krízy bezpečné riešenie. Rovnako dobrým nápadom nie je ani hotovosť uložená doma pod posteľou. Tá nielenže stráca na hodnote rovnako ako peniaze v banke, naviac pri nej riskujete stratu a znehodnotenie.

Naopak, skutočné investovanie, napríklad do realít alebo umenia, vyžaduje bohaté skúsenosti z danej oblasti. Musíte neustále sledovať aktuálnu situáciu na trhu, o nehnuteľnosti sa musíte starať a pri umení si zas musíte dávať pozor na jeho úschovu, aby sa nepoškodilo a nestratilo svoju hodnotu. Nehovoriac o tom, že pri takýchto hmotných statkoch platíte daň z pridanej hodnoty, teda zbytočne prichádzate o peniaze. Našťastie, je tu aj efektívnejší spôsob, ako investovať peniaze rýchlo, jednoducho a bezpečne – investičné zlato.

Jeden kov, veľa výhod

Investičné zlato je špecifickým druhom zlata, ktoré má rýdzosť 24 karátov. Investičné zlato môžete kúpiť ako zlaté tehly, mince, alebo odliatky. Je len na vás, ktorú formu uprednostníte, v konečnom dôsledku závisí najmä od vašich investičných preferencií. Ak chcete investovať veľké čiastky, ideálnym riešením budú zlaté tehly, naopak, pri nižších investíciách skvele poslúžia zlaté mince. Zlato môžete uchovávať kdekoľvek, bez rizika poškodenia, no čo je hlavné, na investičné zlato sa nevzťahuje daň z pridanej hodnoty.

Investičné zlato je tak kráľom investícií a spoľahlivej ochrany úspor.