Ako poslať balík do Anglicka rýchlo a bezpečne?

Chystáte sa posielať balík do Anglicka? Iste si robíte starosti, aby balík dorazil v poriadku a aby ste poštovné zbytočne nepreplatili. Nemusíte. My vám poradíme, ako poslať balík do zahraničia bez starostí.

Čo musíte vedieť pred odoslaním balíka

Nech už posielate balík do USA, balík do Anglicka, či kdekoľvek inde do sveta, v prvom rade by ste si mali vybrať spoľahlivú prepravnú spoločnosť. V dnešnej dobe, kedy má už väčšina prepravcov vlastný web, nie je problém pozrieť si recenzie, prípadne prepravné podmienky konkrétnych spoločností, aj z pohodlia domova. Vyberajte teda vždy prepravnú spoločnosť, ktorá má skúsenosti s prepravou, spokojných zákazníkov a samozrejme, prepravné podmienky, ktoré vám vyhovujú.

Prepravné podmienky, okrem iného, obsahujú zväčša aj zoznam vecí, ktoré sú z prepravy vylúčené. Vždy si tento zoznam prezrite a do balíka určite nedávajte položky, ktoré sú zakázané. Takýto balík sa k adresátovi nielenže nemusí dostať, ale môžete si vyrobiť aj množstvo problémov. Najmä ak pôjde o položky ako alkohol, tabak, či omamné látky. Dodržiavajte teda prepravné podmienky spoločnosti, ktorú ste si zvolili!

Balík musíte dôkladne zabaliť

Povinnosťou každého, kto odosiela balík do zahraničia, je dôkladne ho zabaliť. Prepravcovia totiž nezodpovedajú za škody, ktoré vznikli v dôsledku nesprávneho zabalenia. A tak, či už posielate krehkejšie veci alebo hoci len šatstvo, vždy balík zabaľte tak, aby ste predišli prípadnému poškodeniu obsahu. Vhodné je použiť pevnú škatuľu, ale aj výplň balíka v podobe polystyrénovej drte, či papiera. Pri krehkých veciach je vhodné použiť aj bublinkovú fóliu. Samozrejmosťou je dôkladne vyplnená adresa odosielateľa, aj príjemcu.

Čo teda môžete urobiť preto, aby váš balík do Anglicka, respektíve kdekoľvek do zahraničia, dorazil bez problémov? V prvom rade si vyberte spoľahlivú prepravnú spoločnosť. Dodržiavajte podmienky prepravy a balík dôkladne zabaľte. Tak si môžete byť istí, že balík dorazí na určenú adresu bez problémov.