Retro bicykle slávia veľký comeback: Vieme, prečo by jeden nemal chýbať ani vám!

Keď sa povie retro bicykel, aj vám hneď napadne klasický mestský bicykel s košíkom na riadidlách v nežnej pastelovej farbe? Nie ste sami! Ľudí, ktorí po tejto klasike siahajú, je stále viac. Medzi užívateľmi nájdete mužov, no mimoriadne sú obľúbené u nežnejšieho pohlavia. Aké sú ich najväčšie výhody?

Sú populárnym dopravným prostriedkom na ceste do práce

Auto je pre mnohých pohodlnejšie, no ak raz začnete využívať výhody bicykla, bude sa vám za volant vracať len ťažko. Benefitov jazdenia na bicykli je totiž neúrekom. Od šetrenia financií cez zlepšenie kondičky až po bezproblémové parkovanie. Nehovoriac o tom, že počas jazdy na bicykli si môžete nerušene užívať mestskú scenériu celkom inak ako doteraz. Ak sa bicyklom vozíte do práce, určite hneď po príchode cítite príval energie a endorfínov, ktoré vás zaplavia hneď po tom, čo si zapnete počítač alebo spravíte obľúbenú šálku kávy. Začnite deň aktívne!

Šetríte nimi životné prostredie

Tiež neplatíte za drahý benzín ani poistky! Okrem toho, že bicykel – či už retro, horský alebo cestný,  je šetrný k vašej peňaženke, myslí aj na životné prostredie, ktoré neznečisťuje výfukovými plynmi. A v dnešnej dobe sa to, že necháte auto doma a idete peši alebo vyrazíte na bajku, ráta dvojnásobne.

Nemáte žiaden problém s parkovaním v meste

Môžete zaparkovať priamo v centre na pešej zóne bez toho, aby ste hodiny krúžili a hľadali svoj flek. Konečne tak nebudete odkladať stretnutia s priateľmi v meste a začnete sa viac socializovať aj na iných miestach ako sú nákupné centrá alebo kaviarne v novostavbách s dostatkom parkovacích miest. Nenadarmo sa tieto bicykle nazývajú mestskými.

Retro bicykle vám umožňujú snívať a spomaliť

Každodenný zhon, zápchy, ponáhľanie sa – stereotyp, ktorý zhoršuje psychiku a znásobuje stres. Zabudnite naň. Vďaka retro bicyklom sa môžete v myšlienkach bez problémov vrátiť do minulého storočia, vychutnávať si pomalú jazdu a nenechať sa unášať vlastným svetom. Na romantickom vanilkovom, staroružovom, pistáciovom či béžovom bicykli, sa pokojne môžete vydať na vychádzku po čerstvom vzduchu, ktorú ste tak dlho odkladali. Nakúpiť si na trhu čerstvú zeleninu a ovocie, prípadne kvety, vám urobí radosť, po ktorej ste túžili už dlho.