veľkoplošná tlač

Kvalitná veľkoplošná tlač? Máme pre vás tip!

Veľkoplošná tlač je potrebná pri mnohých interiérových a exteriérových projektoch. Na to, aby plnila svoj účel, mala by byť čo najkvalitnejšia. Aké typy potlačí môžete využiť a na čo si dávať pozor?

Jedným z najpoužívanejších typov potlačí je potlač exteriérových bannerov a transparentov. Najčastejšie slúži ako reklamná potlač, musí tak spĺňať tie najnáročnejšie kritéria, aby docielila želané konverzie. Pri potlači, ktorá sa nachádza dlhodobo v exteriéri, je dôležité, aby odolávala poveternostným vplyvom. Nemôže sa poškodiť zmenami teplôt, dažďom, snehom a inými vonkajšími vplyvmi. Exteriérová tlač sa tlačí ecosolventnou a latexovou technológiou.

Druhým častým typom je tradičná tlač rôznych plagátov a obrazov, ktoré majú častokrát veľké plochy. Pri takejto tlači je dôležité, aby bola čo najkvalitnejšia – musí mať pestré farby a precízne rozlíšenie. Takáto potlač však nie je určená na vonkajšie použitie a pôsobením vlhkosti sa môže nezvratne poškodiť. Tlačí sa predovšetkým atramentovou technológiou.

Pri čiarovej grafike, teda tlači výkresov, štúdií, plánov a kresieb sa najčastejšie využíva presná a kvalitná atramentová tlač. Pri stavbárskych a strojárskych výkresoch a elektrotechnických schémach sa najčastejšie tlačí laserovou technológiou čiernobielo, pričom tlač je možné realizovať aj na veľké výkresy a dokonca aj na pauzovací papier. Takáto tlač je presná, no lacná zároveň.

Tradičná tlač za tradičnú cenu

Nemusíte sa obávať, že veľkoplošná tlač vás bude stáť celý majetok. V dnešnej dobe plnej moderných technológií je možné potlačiť aj veľké plochy rýchlo, kvalitne, no zároveň cenovo dostupne.