Takmer nové auto o štvrtinu lacnejšie. Predvádzacie vozidlá lákajú

Pri kúpe jazdeného vozidla sú pre väčšinu záujemcov dôležité najmä tieto kritériá: atraktívna cena, čo najmenej najazdených kilometrov, výborný stav a dobrá výbava je už len príjemným bonusom. Nájsť v bazáre model, ktorý by spĺňal všetky tieto požiadavky, je pomerne náročné. Ak si to chcete uľahčiť, zamerajte sa na predvádzacie vozidlá. Prečo?

Predvádzacie vozidlá nemajú bežné využitie

Predvádzacie vozidlá neslúžia primárne na jazdenie. Autorizovaní predajcovia ich používajú tak, aby potenciálnym záujemcom ukázali značku v tom najlepšom svete. Predvádzacie vozidlo je často hviezdou rôznych večierkov, podujatí, je vystavené v predajni, alebo ho niekedy používajú zamestnanci na služobné účely. Vďaka tomu majú predvádzacie vozidlá málo najazdených kilometrov – najčastejšie sa táto hodnota pohybuje do 30-tisíc kilometrov, no nikdy neexistuje pevne stanovená hranica. Prečo sa na takéto kusy oplatí zamerať?

Skvelé auto za ešte lepšiu cenu

Predajcovia chcú ukázať svoj tovar v čo najlepšom svete, preto často volia žiadané modely v nadštandardnej výbave a v obľúbených farebných prevedeniach. Predvádzacie vozidlá tak patria medzi veľmi žiadaný tovar. Keďže majú najazdených nanajvýš pár desiatok tisíc kilometrov, sú vo veľmi dobrom stave a výnimkou nie je ani záruka zo strany predajcu. Ich cena je tiež veľmi atraktívna, je o 15 – 20 % nižšia ako pri novom modeli a väčšina obchodníkov vám garantuje aj ich 100 % technický stav. Väčšinou ide o automobily vo veku do 2, 3 rokov, takže spĺňajú aj najnáročnejšie požiadavky na technológie či asistenčné systémy.

Vyberajte rozumne

Kúpiť si takmer nový automobil o tretinu lacnejšie ako nový model je veľkým lákadlom. Aj preto, že si môžete na testovacej jazde vysúšať konkrétné vozidlo, na ktorom v prípade spokojnosti môžete z predajne rovno odísť. Ak si chcete byť skutočne istý, že kupujete vozidlo v špičkovom technickom stave, obráťte sa na autorizovaných predajcov. Tí vám poskytnú garancie a ďalšie služby či nadštandardnú starostlivosť. Medzi nich patrí aj spoločnosť Final-CD, ktorá je najväčším predajcom nových a jazdených automobilov na Slovensku. V ponuke má lákavé predvádzacie vozidlá značiek Peugeot, Citroën a Opel.

Chcete zistiť viac alebo si dohodnúť testovaciu jazdu? Navštívte stránku www.finalcd.sk.