Pohodlie pri práci. Ako si vybrať správne montérky?

Na začiatku je najdôležitejšie si povedať, kde budeme montérky najviac používať. Podľa toho sa samozrejme bude odvíjať aj druh a strih aký si vyberieme. Myslite na to aby vám odev dobre sedel a poskytoval vám dostatočnú pohybovú voľnosť.

Pri akej práci sa budú používať?

Ak si nie ste istí, aké montérky sú vhodné pre vás, tento článok by vám mal zjednodušiť výber. Pri výbere zvážte aj to, ako často sa dostávate do kontaktu s chemikáliami, či ste vystavení riziku popálenia sa alebo tiež ako moc sa pri práci pohybujete.

Vždy vyberajte montérky podľa konkrétnej činnosti pretože napríklad modely ktoré vás chránia pri zváraní majú výrazne zníženú pohyblivosť a pri inej práci by boli nepohodlné.

Keď je teplo alebo nepracujete vonku vyberte si montérky s krátkymi rukávmi a nohavicami, no vždy majte na pamäti, že bezpečie je prvoradé pred pohodlím. Taktiež si môžete vybrať zo zateplených modelov alebo z oblečenia, ktoré má nepremokavú povrchovú úpravu. Taktiež na čiastočné zakrytie, najmä chrbtice a krížov môžu stačiť aj vesty.

Pracovné nohavice na traky

Montérky s trakmi sú vhodné pre prácu, pri ktorej potrebujete množstvo pracovného náradia, ktoré jednoducho schováte do náprsného vrecka. A navyše vďaka trakom sa nemusíte báť, že by vám padali.

Pracovné nohavice do pása

Montérkové nohavice majú množstvo rôznych úprav a vychytávok, ako sú napríklad zdvojené vrecká na materiál, reflexné prvky alebo výstuže kolien pre prípady, kedy je pri práci často potrebné kľačať.

Pracovné zváračské oblečenie

Pri zváraní potrebujete vyššiu ochranu ako pri inej práci preto sú zváračské montérky antistatické Tieto kombinézy sú vyrobené z 99% extra hrubej bavlny a 1% uhlíkového vlákna. Sú ohňovzdorné a certifikovaná pre zváranie.

Pracovné kombinézy

Kombinézy vám poskytnú špeciálnu zvýšenú ochranu celého tela. Rôzne kapsy, pútka na náradie a reflexné prvky sú pri nich samozrejmosťou. Najčastejšie je tento model montérok využívaný automechanikmi.

Aký si vybrať materiál?

Montérky sú najčastejšie vyrobené z bavlny no samozrejme, tak ako pri zváračských modeloch sa k materiálu pridávajú zmesi, ktoré sú prispôsobené pracovným podmienkam

Často sa bavlna kombinuje s elastanom, polyesterom, spandexom, kevlarom a ďalšími materiály.

Ak si neviete s výberom pracovného oblečenia poradiť, napíšte nám a my vám pomôžeme. Vždy je lepšie sa poradiť so špecialistami aby ste sa náhodou nezmýlili pri nákupe. Radi vám poradíme tak, aby ste boli absolútne v bezpečí.