SAUNA KEDYKOĽVEK!

Ste typ človeka, ktorý nemá rád zimu no v našich klimatických podmienkach sa jej nevyhnete? Ak si nemôžete dovoliť odletieť do teplých krajín na niekoľko zimných mesiacov, tak si teplo urobte vo vašej záhrade. Riešením je drevená sauna. Záhradné drevené sauny sú najjednoduchším a najlacnejším spôsobom ako si postaviť vlastnú saunu u vás v záhrade.

Čo potrebuje exteriérová sauna?

Drevené sauny sú trendom a prišli k nám zo severských krajín. Môžu mať rôzne podoby, ako napríklad záhradný domček alebo aj tvar suda. Podstatné je aby bola dostatočnej veľkosti a zmestilo sa do nej všetko čo je potrebné. Všetko čo takáto sauna potrebuje je saunová pec, voda, lavička alebo lehátko. Zdá sa vám to málo? No nič viac netreba a práve preto je tento druh sauny najdostupnejší a môžete si ju ľahko zaobstarať vo vašej záhrade.

Ako premeniť záhradný domček na saunu?

V záhrade máte záhradný domček, no radi by ste ho využívali ako saunu? Dá sa to! Drevená sauna sa dá ľahko zariadiť aj v záhradnom domčeku. Budú vám na to postačovať drobné úpravy ako zabezpečenie dostačujúceho miesta na sedenie v interiéri, zabezpečenie vhodného náteru a kúpa saunovej pece. Na prevádzkovanie sauny je potom potrebný už len prívod elektriny a najlepšie aj prívod pitnej vody na ochladenie a hydratovanie. Výhodou premeny záhradného domčeka na saunu je, že môže byť presne podľa vašich predstáv. Veľkosť, umiestnenie na záhrade, interiérová vybavenosť a okrem toho saunovať sa môžete ísť kedy chcete a pri akej teplote chcete.

Keď už saunu máte treba sa o ňu starať, aby nám slúžila čo najdlhšie. Je to jednoduché. Stačí ju raz za mesiac poupratovať od hrubej špiny a povrchy šetrne ošetriť proti plesniam.

Vlastná drevená sauna je ako domáci lekár. Okrem oddychu a relaxu vám poskytuje aj iné výhody pre telo a myseľ.  Sauna lieči prechladnutia, uvoľňuje svalstvo a tým zmierňuje bolesti rôznych častí tela, podporuje prekrvenie organizmu a pomáha prečisťovať pleť a kožu.

Nezabúdajte, aby malo saunovanie čo nejlepší efekt, dôležitá je pravidelnosť. Saunovať by ste sa mali aspoň jeden krát do týždňa, to vám zaručí, že budete zdraví nielen fyzicky ale aj duševne.