Typy náušníc

Náušníc je neuveriteľné množstvo. Líšia sa nielen farbou, tvarom, použitým kovom a drahokamami, ale aj zatváraním. Náušnice sú bezpochyby vhodným darčekom k narodeninám, výročiu alebo len tak pre radosť. Aby ste získali aspoň stručný prehľad o variabilite týchto obľúbených šperkov, pozrieme sa na základné typy náušníc.
Najobľúbenejšími náušnicami sú náušnice na špunt. Jedná sa o napichovacie náušnice, ktoré sa za uchom upevnia malými kovovými alebo plastovými špuntmi/motýlikmi. Vďaka týmto uzáverom sú tieto náušnice nielen ľahké na nosenie, ale aj cenovo veľmi dostupné.

162187

 

Diamantové náušnice

Obľúbené, ale trochu nákladnejšie sú diamantové náušnice. Pre svoj výnimočný elegantný vzhľad sa hodia skôr pre netradičné príležitosti ako plesy alebo oslavy. Môžete nimi však očariť a podčiarknuť svoju dôležitosť aj na obchodných rokovaniach.

Perlové náušnice

Perlové náušnice nádherne zdôrazňujú ženskosť a eleganciu krásnej dámy. Perly sa takisto ako diamanty vyskytujú v rôznych tvaroch a farbách a podľa toho sa určuje aj ich cena. Pravé perly sú veľmi drahé, preto dostupnejším variantom môžu byť perly vypestované v laboratóriách. Malou nevýhodou perlových náušníc je ich väčšia váha, preto nie sú vhodné na pravidelné denne nosenie.

 

Náušnice s drahokamami

Drahokamové náušnice sú krásnym variantom pre dámy, ktoré milujú farby. Drahokamy majú totiž nesmierne množstvo krásnych sýtych farieb. Opäť podľa toho, či sú drahokamy prírodné alebo umelé, sa odvíja aj ich cena.

Kovové náušnice

Mnohé dámy dávajú prednosť jednoduchým náušniciam bez akýchkoľvek drahokamov alebo iných kamienkov. Chcú jednoduchú krásu, ktorú môžu podčiarknuť náušnice čisto zo žltého, bieleho alebo ružového zlata. Pre svoj metalový vzhľad je obľúbená aj platina.