Práca v kancelárii či v dielni: Bez čoho sa nezaobídeme?

Každý k svojej práci potrebujeme niečo iné. Dôležité je, aby sa nám pracovalo čo možno najlepšie, iba vtedy sme totiž schopní podávať efektívne výkony. A tak, kým pre človeka pracujúceho v kancelárii je prioritou kvalitné sedenie, v dielni či servisoch majú zasa iné priority.

Vyhovujúce pracovné prostredie

Keď pracujete v kancelárii a denne presedíte väčšinu svojho pracovného času za počítačom, istotne najviac oceníte kvalitné kancelárske stoličky. Iba vďaka vhodnému spôsobu sedenia totiž dokážete predchádzať bolestiam hlavy, chrbtice či iným ťažkostiam, ktoré sú so sedavou prácou úzko spojené. Predtým, než sa vyberiete na nákupy, si však zodpovedzte niekoľko podstatných otázok:

– Chcete, respektíve potrebujete kancelársku stoličku alebo preferujete skôr príjemné kožené kreslá?

– Aký typ a tvar má mať vaša budúca stolička či kreslo?

– Uprednostníte kožu alebo textilný poťah?

2_57323Koža verzus textil

Je dobré povedať, že oba typy materiálov majú svoje výhody i nevýhody. Niekto má rád praktickosť, iný chce najmä špičkový dizajn, čo pravdaže ovplyvní aj celkovú cenu kresla či stoličky.

Koža

Kožené kreslá a kožené stoličky sú akýmsi symbolom luxusu. To sa pravdaže odráža aj na ich cene, značkové kožené kreslá či stoličky sú totiž výrazne drahšie než tie s textilným poťahom. Na druhej strane, investícia do koženého kusu nábytku je investícia, ktorá sa nám časom vráti. Koža je totiž veľmi odolná a pri vhodnom ošetrovaní nám kancelárske kreslo z pravej kože vydrží mnoho rokov. Tento prírodný materiál sa naviac prispôsobuje klimatickým podmienkam v miestnosti a časom dokonca získava na kvalite. Jednoduchá je i údržba kožených kresiel. Škvrny od kávy či iné nečistoty stačí ošetriť vlhkou handričkou a nechať vysušiť. S odolnejšími škvrnami si hravo poradí bežný saponát.

Textil

Kancelárske kreslá potiahnuté látkou sú zasa cenovo prijateľnejšie, avšak aj náchylnejšie na poškodenie a ich údržba nie je taká jednoduchá. Čo je však veľkou výhodou textilných poťahov je ich farebná a vzorová variabilita. Správnym skombinovaním vzhľadu kresla a ostatných kusov kancelárskeho nábytku tak hravo docielite vytvorenie originálneho a príjemného pracovného prostredia.

A čo v dielni?

                                                                                   

Tu zrejme príjemné kožené kreslo až tak neoceníte. Žiadaný je skôr vyhovujúci dielenský nábytok v prvotriednej kvalite. Našťastie, v súčasnosti je ponuka dielenských stolov veľmi pestrá, nájdete stoly rôznych veľkostí, ktoré je možné vhodne kombinovať, či už s nástennými panelmi na zavesenie náradia alebo závesnými skrinkami na uloženie pracovných nástrojov. Dielenský nábytok je veľmi obľúbený predovšetkým vo výrobných priestoroch, montážnych a baliacich dielňach, servisoch, jednoducho všade, kde je potrebný odolný a stabilný nábytok. Certifikovaný dielenský nábytok je navrhnutý tak, aby zaisťoval stopercentnú ochranu produktom i nástrojom, ako aj tú najvyššiu mieru bezpečnosti práce. Používaním kvalitného dielenského nábytku tak predchádzate mnohým rizikám úrazov na vašom pracovisku.