Vyberajte šaty podľa typu postavy

V súčasnej dobe sa veľa žien púšťa do obmeny šatníka, pretože dlhé nohavice a teplé svetre sú v horúcich letných dňoch nevyužiteľné. V popredí vystupujú letné šaty pre ženy, ktoré zdôrazňujú ženskosť, vyzdvihujú prednosti a zakrývajú nedostatky. No vybrať perfektne padnúce šaty nie je príliš jednoduché, a preto sme pre vás pripravili niekoľko zásad, ktoré by ste mali pri výbere šiat rešpektovať.

Prvým rozhodujúcim faktorom je výška. Ak patríte medzi ženy pýšiace sa dlhými nohami, mala by ste siahnuť po jednoduchom modeli obopínajúcim postavu. Ale ak máte nejaké kilo navyše, dajte ruky preč od objemovo výrazných šiat, ktoré by vám zbytočne nelichotivé kilá ešte pridali.

A pokiaľ patríte medzi výškovo malé ženy, budete sa cítiť veľmi dobre v širších šatách so zvýrazneným pásom. Upozorniť by ste mala predovšetkým na hornú polovicu tela, a to najlepšie nejakými doplnkami. Zabudnúť by ste mala na dlhé dámske šaty, ktoré by vás mohli urobiť ešte drobnejšiu.

dlhe-saty-s-retiazkou-a-strasom-0000d20Čo pristane jednotlivým postavám?

Postavy sa rozdeľujú na niekoľko skupín. V prvom rade sa pozrieme na postavu v tvare jablka, ktoré dokonale padnú šaty s výstrihom v tvare písmena “V” a splývajúcim strihom. Kým hruškovéj postave pristane hlboký výstrih, priliehavý vrchný diel a voľne splývajúca sukňa v tvare písmena “A”. Ak máte postavu obráteného trojuholníka, potom zvoľte sukňu s vyšším rázporkom. Postave presýpacích hodín, ktorá je považovaná za pravú ženskú postavu, by ste mala zvýrazniť pas. No s tvarom presýpacích hodín si môžete dovoliť ľubovoľné elegantné strihy. A záverom je postava v tvare obdĺžnika, ktoréj lichotí voľnejšia sukňa, upnutý vršok šiat a volániky zvýrazňujúce ženskosť.

Vyššie uvedenými radami by ste sa mala riadiť, či už vyberáte spoločenské dámske šaty alebo letné dámske šaty.