Drevo, laminát alebo vinyl – nájdite ideálne riešenie pre vašu podlahu

Neexistuje presný materiál, ktorý definuje ideálnu podlahu. Krásna a kvalitná podlaha môže byť rovnako dobre z dreva, ako z laminátu alebo z vinylu. Obecne si každý priestor žiada svoje. Zatiaľčo pre miestnosti, ako sú kúpelne, toalety, ale veľmi často aj kuchyne či vlhké vstupné chodby sú ideálne vodeodolné materiály, pre obývacie izby, spálne, ale aj detské izby je úžasným materiálom drevo. Dýcha z neho príroda a má schopnosť opotrebovávať sa do ešte väčšej krásy. Kvalitné drevené podlahy vo forme drevených parkiet, kvalitné lamináty aj vinyl, dodáva spoločnosť Floor Expert Slovakia s.r.o.

Laminátové podlahy vyberajte podľa predpokladanej záťaže

Pri výbere vhodného laminátu pre váš interiér je dôležité vedieť odhadnúť mieru záťaže. Iná laminátová podlaha sa hodí do interiéru vášho bytu, iná napríklad do reštaurácie, kde chodia ľudia v topánkach a behom dňa ich po podlahe prejdú stovky. Práve laminátové podlahy sa dnes považujú za ideálne riešenie. Floor Expert Slovakia ich ponúka vo viac ako 300 dekoroch a v niekoľkých záťažových triedach. Sú ideálne v kombinácii s podlahový kúrením. Vynikajú tiež veľmi jednoduchou montážou, ktorú dokonca aj menej zruční zákazníci zvládajú bez pomoci. V ponuke nechýbajú kvalitné lamináty Cosmoflooritan, Kronoswiss, Krono Original, Laurentian, Ready Fix, ale i Villeroy&Boch.

Vinylové podlahy sú technologicky najdokonalejšími

Moderné vinylové podlahy vedia dokonalo napodobni nielen farbu a dekor dreva, dlažby či kameňa, ale aj ich povrchovú štruktúru. Je to nenáročná podlaha pre tých najnáročnejších zákazníkov. Je príjemná, vzhľadovo veľmi efektná a ľahkosť udržovaná. Predáva sa v rôznych prevedeniach, na doskách, bez nich, i s tepelno izolačnou korkovou vrstvou. Floor Expert Slovakia ponúka vinylové podlahy Winflex v modelových prevedeniach Home, Pro, Pro Click a Pro Click Stone. Druhým produktom sú vinylové podlahy Wicanders. Ide o takzvaný hydrocork, čo je podlahovina s trojmilimetrovým korkový jadrom a unikátnym zámkom. Podlaha vyniká nielen tým, že udržuje teplo, ale je aj príjemne pružná. Podlaha sa hodí i do priestorov s predpokladanou vysokou záťažou vplyvom vody a vlhkosti.