Plastové alebo hliníkové rolety? Dajú mi väčšiu bezpečnosť?

Vyberáte si z plastových alebo hliníkových roliet a nevie si vybrať? Možno práve v nasledujúcom článku nájdete inšpiráciu pre váš budúci výber . Plastové a hliníkové rolety sú nepochybne vyhľadávaným prvkom. Prečo? Možno preto, že oboje vám dajú pocit bezpečia .

 

Hliníkové rolety

Hliníkové rolety sú všeobecne známe predovšetkým svojim tesniacim účinkom. K ich základným vlastnostiam patrí napríklad to, že dokážu stopercentne zatieniť váš byt alebo dom a majú vynikajúce izolačné vlastnosti.

Zmienili by sme sa predovšetkým o ich tepelno-izolačných vlastnostiach, vďaka ktorým sa nemusíte obávať úniku tepla. Okrem toho že vynikajúco izolujú teplo, izolujú aj vonkajšie zvuky a rušenie.

Tak tomu je aj z vnútra. Okrem toho sú skvelým ochranným prvkom vašich okien a dnes ich nájdete vo viacerých zaujímavých prevedeniach a farbách. Samozrejme existuje viacero druhov hliníkových roliet, pričom ich údržba je maximálne jednoduchá.

 

Plastové rolety

Čo sa týka plastových roliet, tie sú veľmi vhodné na montáž do novostavieb alebo už hotových stavieb. Podobne ako hliníkové rolety, poskytujú izolačnú funkciu. Nájdete ich vo viacerých farebných prevedeniach.

Vonkajšie plastové rolety sú nielen vynikajúcimi pomocníkmi proti vlámaniu, ale majú aj množstvo ďalších výhod. Takisto ako hliníkové rolety sa osvedčili ako hluková a tepelná izolácia a ich údržba je takisto veľmi jednoduchá. Vo väčšine prípadov sa ovládajú pomocou šnúry priamo z interiéru .

 

Ich hlavné výhody:

  • Oveľa nižšie náklady na vykurovanie domu alebo bytu
  • Ochrana pred vetrom
  • Ochrana pred vlámaniami
  • Jednoduchá údržba
  • Jednoduchá manipulácia
  • Pekný dizajn
  • Odhlučnenie

 

 
Autorské právo: glowonconcept / 123RF Reklamní fotografie