Interiérové dvere: Katalógom sa to len začína

Ak si chcete do svojho bytu či domu zaobstarať naozaj kvalitné dvere, proces vášho rozhodovania by sa nemal skončiť listovaním v katalógu či prezeraním fotografií na webe. Dvere sú jednou z najdôležitejších súčastí interiéru, preto by ste ich výberu mali venovať náležitú pozornosť.

Oplatí sa investovať

Nielen finančne, ale aj časovo. Kvalitné interiérové dvere niečo stoja a na montážnej firme sa tiež neodporúča šetriť, inak riskujete ovísanie dverí, nepekné škáry či poškodenú podlahu. Predovšetkým si však nájdite čas na návštevu konkrétnej predajne. Nielen preto, aby ste svoje dvere videli zblízka, ale aby ste využili aj služby expertov a dali si poradiť. Výber interiérových dverí totiž zahŕňa množstvo dôležitých detailov, ktoré bez odbornej asistencie môžu uniknúť vašej pozornosti.

Kam sa vybrať

Z pragmatických dôvodov je ideálne vybrať si predajňu s čo najširším sortimentom, ako je napríklad Koratex v Bratislave. Vyhnete sa tak nutnosti hľadať na iných miestach. A aby ste sa nestratili v rôznych modeloch, typoch, rozmeroch, systémoch uzatvárania, dekoroch, farbách, povrchových úpravách či doplnkoch, určite využite prítomnosť odborného personálu. Vždy si preverte kvalitu povrchovej úpravy vybraných interiérových dverí, poraďte sa aj ohľadom ich súladu s podlahou, širším priestorom a ďalšími dverami v interiéri. Po návšteve predajne by vám zároveň malo byť jasné, čo presne zahŕňa celková cena vašich dverí.

Veľa možností

Najpoužívanejším typom sú plné interiérové dvere, preto ich býva v ponuke najviac –  s rôznou povrchovou úpravou, širokou škálou dekorov a farieb. Zvoliť si však môžete aj presklené, celosklenené, posuvné alebo skladacie dvere. Kvalitný dodávateľ ponúka aj interiérové dvere do objektov, ktoré musia spĺňať bezpečnostné normy vyžadujúce dymotesnosť, zvukotesnosť, odolnosť voči ohňu a násilnému vniknutiu.