Vykurovanie premyslených hál omnoho výhodnejšie!

Aj vy rozmýšľate nad tým, ako zaistiť tepelnú pohodu vo výrobných halách, dielňach či dielenských priestoroch? Počuli ste už o tepelných infražiaričoch?

Určite mi dáte za pravdu, že klasické vykurovanie býva finančne veľmi náročné. Väčšinou je to v prípadoch, keď máte nainštalovaný vykurovací systém a ten nie je optimálny z hľadiska udržania požadovanej teploty v pracovnej zóne, prípadne neodpovedá vlastnostiam objektu a spôsobu jeho využívania. Následne dochádza k vykurovaniu nepotrebných miest, vďaka čomu dochádza k tepelným stratám či k nesprávnemu rozdeleniu teplôt v daných priestoroch.

infra žiarič 2Čo je infražiarič?

V dnešnej dobe existuje našťastie výhodné riešenie, ktoré sa nazýva infražiarič. Už dlhšiu dobu odborníci skúmali a snažili sa zistiť, ako zvýšiť efektívnosť vykurovania vo veľkých priestoroch ako sú napríklad už spomínané haly. Ako to už väčšinou býva, veľa dobrých riešení ponúka práve príroda sama. Je celkom normálne, že na horách si náš vrchný odev odložíme, pretože nám je na slnku teplo, a to aj napriek tomu, že teplota vzduchu môže byť pod bodom mrazu.  Vedci tento jav skúmali dlhšiu dobu a zistili, že slnko je rozdelené do niekoľkých zložiek, pričom jedna z nich je ultrafialová a druhá infračervená. Infračervené žiarenie je zdrojom prírodného tepla, no tento fakt pozná asi väčšina z nás. Práve vďaka tomuto obdivuhodnému prírodnému javu sa snažili výrobcovia vykurovania využiť na výrobu energeticky úsporných vykurovacích systémov práve infračervené žiarenie.

Energia, ktorá je prenášaná práve pomocou tohto žiarenia, nevyužíva pri svojom prenose zo zdroja okolitý vzduch. Vplyvom týchto vlastností energia prednostne zohrieva ž 80% okolitého telesa a z 20% ohrieva okolitý vzduch. Pokiaľ plynové infražiariče umiestnite na vhodné miesto, vzduch pri strope bude chladnejší než v spodnejších častiach miestnosti.

Výhody plynových infražiaričov

Pýtate sa aké výhody majú plynové infražiariče? Tento inovatívny princíp vykurovania prináša až z 50% energetickú úsporu, a tým i úsporu nákladov na kúrenie. Vďaka tomu sa znížia i fixné náklady na prevádzku továrni, takže to je tiež veľkým lákadlom. Neohrievajú vzduch, ale vždy nasmerujú svoju energiu priamo na pracovnú oblasť. Primárne ohrievajú podlahu, stoje i ľudí. Pokiaľ sa v hale neustále otvárajú okná či dvere, pre plynové infražiariče to nebude žiadny problém! Teplota sa udržiava stále „v norme“, takže vzduch je na pracovisku neustále veľmi príjemný. Výborná spoľahlivosť systému, stabilita výkonu, veľmi jednoduchá údržba, komfortný dizajn a jednoduché ovládanie presvedčia i vás, že vykurovanie premyslených hál už nebude nikdy problém!

Spoločnosť – Schwank patrí medzi špičku vo vykurovaní hál, priemyselných objektov či dielenských priestorov. Spoľahlivosť, rýchle jednanie, kvalita produktov a dlhoročné skúsenosti presvedčia i vás, že ste sa rozhodli správne. Už vyše 2 miliónov plynových infražiaričov a ostatných vykurovacích zariadení bolo dodaných do viac ako 40 krajín sveta, čo je znakom úspešnosti tejto spoločnosti.

Vedeli ste, že aj celosvetovo známe spoločnosti využívajú plynové infražiariče práve od spoločnosti Schwank? Coca-cola, Philips, Nestlé, Honda, BMW, Peugeot, Siemens či mnoho ďalších. Už aj vy teda veríte, že vykurovacie systémy od spoločnosti Schwank patria medzi prvotriedne na celom svete?

 

Obrázky: www.schwank.sk