Prečo sa oplatí navštíviť hlavné mesto Katalánska?

Rozhodli ste sa, že si  s kamarátkami doprajete dámsku jazdu. Potrebujete si poriadne oddýchnuť a vypustiť z hlavy všetky starosti. Aké je ideálne miesto, kde sa môžete zabaviť, okúpať, spoznať krásnu architektúru, vychutnať si dobré jedlo a byť v príjemnom teplúčku? Čo tak Barcelona? Metropola Katalánska,  s desiatkami pláží, s Gaudiho architektúrou, plná kulinárskych skvostov, čo môže byť lepšie?

Čo musíte vidieť?

Najprv si vyberte príjemné ubytovanie v Barcelone, až potom môžete spoznávať jej krásy. A že bude čo spoznávať. Najväčšou domimantnou je Gaudiho veľdielo – La Sagrada Familia, katedrálu, ktorú začali stavať v roku 1882 a ešte stále nie je dokončená, tak si predstavte jej monumentálnosť. Tiež nesmiete vynechať múzeum jedného z najslávnejších maliarov vôbec – Múzeum Pabla Picassa. Vidieť naživo obrazy tohto maliara, je fascinujúce.

Ďalšou úžasnou stavbou Antonia Gaudiho je Park Guell, pestrofarebná pamiatka zapísaná v zozname UNESCO, ktorá pôvodne slúžila ako malá uzatvorená dedinka so 60 domami. Symbolom Barcelony je aj jeden z najznámejších futbalových klubov sveta – FC Barcelona a jej štadión, ktorý patrí medzi najväčšie na svete, by bolo hriechom nenavštíviť. A to nemusíte byť ani fanúšik futbalu. Pripravte sa, že sa riadne nachodíte, preto odporúčame pohodlné spodné prádlo a ešte pohodlnejšie topánky.

Cesta za zábavou

Hlavnou tepnou a veľmi dlhou tepnou Barcelony je ulica Las Ramblas. Keď ju nenavštívite, ako keby ste v Barcelone ani neboli. Kopec zábavy, podnikov, skvelých reštaurácií, turistických atrakcií a večer centrum zábavy, kde to môžete so svojimi ženami poriadne rozbaliť. Ale dávajte si pozor na kabelku, pretože ako veľmi táto ulica priťahuje turistov, tak veľmi turisti priťahujú vreckových zlodejov. Preto buďte ostražitá a nenechajte si pokaziť úžasný výlet niekoho lepkavými prstami.

 

Foto Vichaya Kiatying-Angsulee / freedigitalphotos.net