Chcete okná a dvere na celý život? Pustite sa do hliníka

Výnimočnosťou tohto materiálu je najmä životnosť, ale aj nenahraditeľný dizajn

Mnohí ľudia sa pri výbere dverí a okien nevedia rozhodnúť, pretože ide o veľkú investíciu, s ktorou treba počítať takmer na celý život. Nielenže máme na výber niekoľko materiálov, ale aj rôznych farebných prevedení, odtieňov, tvarov a iných doplnkov. Práve hliníkové okná môžeme považovať za najžiadanejšiu voľbu dnešnej doby, kedy sa pre ne ľudia rozhodujú z viacerých dôvodov. Jedným z nich je moderný, elegantný a nadčasový vzhľad, ktorý sa dokonale hodí ku každej novej, ale aj staršej stavbe.

Zákazníci po nich siahajú aj pre odolnosť tohto materiálu, ktorá sa s inými nedá v žiadnom prípade porovnávať. Vďaka svojej pevnosti dokážu odolávať rôznym poveternostným podmienkam a tak ľahko ich nepoškodí ani mechanický zásah. Vhodné sú najmä pre ľudí, ktorí dvere a okná používajú veľmi často a nedávajú si pri tom pozor. Hliníkové dvere a okná vám aj pri každodennom užívaní vydržia možno aj 100 rokov, pričom sa o ne netreba nijako špeciálne starať. Údržba je veľmi jednoduchá a dá sa porovnať s plastom. Hliníku sa nevyhnete ani v prípade, že snívate o veľkých oknách a preskleniach. Žiadny iný materiál nedokáže splniť vaše požiadavky, pretože ťažké sklo by ho poškodilo až zdeformovalo. Jeho nosnosť je obdivuhodná a vďaka silným rámom dokážete zo stavby vykúzliť naozaj jedinečné a nadčasové miesto. Vaše bývanie vás ani po rokoch neomrzí a aj po desiatkach rokoch bude stále moderné a nebudete túžiť po rekonštrukcii.

Na druhej strane netreba zabúdať na to, že hliník má o niečo horší index prestupu tepla cez rám okna, čo súvisí s jeho tepelnou vodivosťou. Ich úspornosť teda nie je najlepšia a v tomto prípade je víťazom jednoznačne plast. Ak si však správne navolíte počet skiel, dištančné rámiky a technológiu, môžu sa plastu veľmi ľahko vyrovnať. Na tieto veci by ste mali myslieť ešte pred objednávkou a výrobou okien, inak sa môžete veľmi ľahko popáliť.  Keď s nimi chcete byť spokojný, venujte im dostatok času a pozornosti, určite si to zaslúžia.

V žiadnom prípade sa s výberom a kúpou neuponáhľajte, pretože ide o finančne náročnú vec, ktorú nedokážete meniť každý rok. Hliníkové vchodové dvere a okná vás pri správnej voľbe a poradenstve vedia sprevádzať celý život a budú vašim najlepším priateľom. Poradiť si nechajte aj pri kupovaní doplnkov a bezpečnostných systémov. Nie všetky dvere a okná vás vedia ochrániť pred zlodejmi, preto sa na možnosti bezpečnosti informujte hneď na začiatku. Predídete tak nielen škodám na majetku, ale aj zlému pocitu z nepozvaných hostí.