Jesenná sezóna zberu je tu, ste pripravení?

Všetky plody jesene pomaly dozrievajú a je len na nás, či dokážeme tieto dary prírody poriadne využiť. Či už ste si nasadili len pár vecí na záhrade alebo obrábate veľkú roľu, určite sa vám zíde pár pomocníkov.

Prepravky

Jablká, orechy, slivky, hrozno, ale aj rôzne ďalšie vyslovene jesenné produkty potrebujeme do niečoho pozbierať. Na to sa skvele hodia práve praktické prepravky na ovocie a zeleninu.

Rebríky

Chcete loziť po stromoch len tak? Radšej stavte na nový stabilný rebrík, vďaka ktorému dosiahnete na všetky chutné plody. Vyberte si nový drevený alebo hliníkový rebrík do záhrady.

Regály

Keď všetko ovocie pozavárate, do čoho tie kompóty, sirupy a lekváry uložíte? Správne, do pivnice by sa vám jednoznačne hodil nový policový regál, ktorý spoľahlivo unesie všetky plody vašej záhrady.

Sudy

Niektoré ovocie chutí lepšie, keď sa nechá vykvasiť a následne vypáliť. Vykvasiť však môže jedine v dobrých sudoch, ktoré sú nezávadné pre akúkoľvek prácu s potravinami a ktoré zvládnu ochrániť váš kvas.

Sušička na ovocie

Čo s toľkými jablkami? Možno by ste si och mohli nasušiť spoločne s hríbmi, ktoré v takomto počasí rastú ako divé. V tom vám určite pomôže poriadna sušička na ovocie, hríby a bylinky.