Ako sa správať na divokej vode? Zopár užitočných rád

Uvažujete o tom, že by ste chceli niekam vypadnúť? Niekde, kde zabudnete na každodenné povinnosti, odbúrate stres a príjemne zrelaxujete? Ideálne pri niečom,  čo Vám do žíl prinavráti trochu adrenalínu. Čo tak skúsiť prírodný rafting v Belej či iný splav? Avšak pozor, zážitok z neho bude dokonalý len v prípade, že sa dobre oboznámite aj s tým, ako sa na divokej vode správať.

Bezpečný rafting na divokej vode

Rafting Beláalebo raftovanie na inej slovenskej rieke je skutočne obrovským dobrodružstvom a jedinečným zážitkom. No len vtedy, ak dodržiavame všetky bezpečnostné nariadenia a počúvame pokyny inštruktora. To je alfou a omegou bezpečného raftingu.

Pokyny inštruktora pri raftovaní

  • pokyny skúseného inštruktora vrámci úvodnej inštruktáže pred splavom rozhodne berte na vedomie
  • kvôli lepšej hygiene si dajte pod neoprén ešte tričko, plavky a ponožky
  • predtým, ako nastúpite na vodu, skontrolujte si výstroj aj jej bezpečné zapnutie, s čím tiež ochotne poradí a pomôže inštruktor
  • nikdy neskáčte do vody v snahe niekoho zachraňovať, na to sú tam skúsenejší
  • pod vplyvom alkoholu je neprípustný akýkoľvek splav, rafting v Čunove nevynímajúc
  • základná podmienka, ktorú je treba splniť pred vstupom na vodu, je vedieť plávať, respektíve mať k vode pozitívny vzťah a nebáť sa potápania

Bezpečnosť na vode za každú cenu

Rafting je skutočne pre všetkých, stačí sa odhodlať a načúvať radám skúsenejších vodákov, ktorí sú Vám vždy k dispozícii. Nakoľko sú aj vlastníkmi certifikátov pre vykonávanie vodných športov a sprievodcov vodných športov, pravidelne absolvujú školenia záchrany na divokej vode aj poskytovania prvej pomoci, niet sa čoho obávať a pobyt na divokej vode si môžete užiť dosýta.