Detské izby. Aký nábytok vybrať?

Detská izba predstavuje viacúčelový priestor. V závislosti od veku dieťaťa je určená buď na hranie sa, štúdium či plnenie si úloh. Okrem veku pri zariaďovaní detskej izby záleží aj na tom, či bude určená chlapcovi alebo dievčaťu. Cieľom je vytvoriť priestor, v ktorom sa dieťa bude cítiť príjemne. Aký nábytok pri zariaďovaní pre detské izby vybrať?

Detský nábytok podľa veku

Je rozdiel, keď zariaďujete izbu pre novorodenca, alebo pre tínedžera. Pre každý vek sú nároky na detský nábytok odlišné. Pre malé bábätko je najpodstatnejší výber postieľky, pretože práve v nej bude spočiatku tráviť najviac času. Postieľka by mala byť vybavená zábradlím, aby bránilo pádu bábätka. Veľmi vkusný riešením je Postieľka S Mriežkami Billund, ktorá má nastaviteľnú výšku. Hodí sa nielen do samostatnej detskej izby, ale v prípade, že chcete mať bábätko spočiatku pri sebe, aj do spálne. Existuje aj riešenie, v prípade, ak chcete cestovať a obávate sa, že v mieste pobytu nebudú disponovať postieľkou. Cestovná Postieľka Summer je skladacia a prepravovať ju môžete v transportnej taške.

Hračky pre deti

Medzi výbavu detskej izby patria pochopiteľne aj hračky pre deti. Výber je široký, od hračiek pre bábätká, napríklad Kolotoč M9000-00 či integrovaných hračiek, napríklad vo forme koberca. Detský Koberec Človeče Nehnevaj Sa je určeného na spoločenskú hru pre staršie deti. Ponuka hračiek je široká, nájdete aj hračky väčších rozmerov určené do exteriéru, ako napríklad Domček Na Hranie Axi Max.

Nábytok pre predškolákov a školákov

V predškolskom a školskom veku detská izba vyžaduje viacero kritérií, ktoré by mala spĺňať. Ide predovšetkým o funkčnosť, pretože predstavuje priestor na spanie, hranie sa, ale aj plnenie úloh. Prvou vecou, s ktorou začnete zariaďovanie je posteľ. Ak chcete vášmu potomkovi dopriať pohodlie, vhodnou voľbou bude Posteľ Mars, s plochou lôžka 180/200 cm. Ešte väčší komfort ponúka Čalúnená posteľ Sima 2 180 v modernom prevedení s čalúneným záhlavím a úložným priestorom. Ak detskú izbu zdieľajú dvaja súrodenci, praktickým riešením je Poschodová posteľ Yakari s oddeliteľnými lôžkami. Ďalším prvkom detského nábytku je písací stôl. Mal by zodpovedať výške dieťaťa a disponovať dostatočne veľkou pracovnou plochou, pre prípad umiestnenia kníh, počítača, klávesnice a ďalších vecí. Vybrať si môžete napríklad Písací Stôl Living 01 či Písací stôl Palermo, ktoré okrem písacej plochy ponúkajú aj úložný priestor v podobe skrinky a šuplíka. Ak vaše dieťa potrebuje ešte väčší priestor, praktickým riešením bude Rohový písací stôl Ludwig. K stolu vyberajte aj vhodnú stoličku, ponuka je široká, napríklad Otočná Stolička Grado či Kancelárske Kreslo Klaus. Okrem postele a stola je potrebné vybrať aj nábytok, ktorý bude slúžiť ako úložný priestor. Väčší úložný priestor ponúka Šatná Skriňa Frame, vhodná do mládežníckej izby, ku ktorej dokonale zladíte Komodu Frame, a tak zabezpečíte vášmu dieťaťu dostatok úložného priestoru na hračky, šatstvo či knihy.