Vyberajte poschodovú posteľ s ohľadom na vek dieťaťa!

Chceli by ste ušetriť priestor, a práve preto ste sa rozhodli pre kúpu poschodovej postele pre vaše dieťa? Výber nemusí byť zrovna jednoduchý, keďže okrem iného musíte brať ohľad na vek dieťaťa, ale aj ďalšie špecifické požiadavky. Zvlášť, ak sú deti dve, prípadne je medzi nimi veľký vekový rozdiel, je dôležité, aby ste siahli po takej posteli, ktorá bude vyhovovať obom.

Bezpečnosť na prvom mieste!

Ak máte predškoláka, jedným z najzásadnejších kritérií je bezpečnosť. Všetky bezpečnostné prvky by mali byť pravidelne preverované, či skutočne držia na svojom mieste, a to naviac veľmi pevne. Dôležité je tiež, aby boli na vrchnej posteli namontované zábrany, ktoré chránia dieťatko pred pádom či iným nebezpečným úrazom. Dnes nájdete na trhu nielen poschodové postele s rebríkom, ale taktiež s praktickými schodíkmi, ktoré sú pre tých najmenších ideálnou voľbou.

Pre väčšie deti väčšia posteľ!

Pre školákov a väčšie deti postačujú poschodové postele s „nežným zábradlím“, čiže nemusí byť umiestnené na všetkých štyroch stranách ako v predchádzajúcom prípade. Pokiaľ je dieťa staršie, na spodnej posteli nemusí byť žiadna zábrana, keďže by mu mohla zavadzať či akýmkoľvek iným spôsobom ho obmedzovať. Dbajte tiež na to, aby bola poschodová posteľ štandardizovanej veľkosti a dôraz je nutné klásť aj na jej nosnosť. Dve takmer dospelé deti môžu totiž vytvoriť pomerne vysokú záťaž, ktorú by však mala samotná konštrukcia vydržať. Či už je posteľ drevená alebo kovová.

Dokonca vedeli ste, že poschodové postele nie sú ničím zvláštnym ani v dospelosti? Slúžia najmä na úsporu priestoru, čiže mnohé rodiny ju volia najmä kvôli tejto prednosti. Priestor pod posteľou je zväčša možné využiť ako ukladací priestor na umiestnenie šiat, perín či nepotrebných hračiek, čo taktiež ocenilo už mnoho spokojných rodičov.