Je tu zlatá horúčka! Čo ju spôsobilo a ako na nej zarobiť?

O investovaní do zlata sa v spoločnosti často nehovorí, no aktuálna doba je výnimkou. Cena zlata totiž rastie šokujúcou rýchlosťou, a tak ho vo veľkom začínajú nakupovať aj ľudia, ktorí predtým nikdy do zlata neinvestovali. Ako z tejto situácie môžete ťažiť aj vy?

Zlato je komoditou, s ktorou sa obchoduje už od nepamäti. Dodnes je jednou z najobľúbenejších komodít, keďže si stabilne drží svoju cenu a jeho hodnota každým rokom pomaly rastie. Tento rok však došlo k zaujímavému javu, kedy cena zlata začala rásť výrazne rapídnejšie ako počas minulých rokov. Práve prudko rastúca cena zlata spôsobila zlatú horúčku, kedy sa každý snaží zlato vo veľkom nakupovať, aby následne zarobil na jeho neskoršom predaji. Zlato však treba nakupovať rýchlo, nikto totiž presne nevie, dokedy bude jeho cena takto rýchlo narastať.

Nákup zlata je v dnešnej dobe tak výhodný, že vo veľkom ho začala skupovať aj Česká národná banka, ktorá za bežných okolností do zlata veľmi neinvestuje. To značí len jedno – teraz je ten pravý čas, kedy zlato nakupovať! Aktuálna cena zlata je na úrovni 1945 amerických dolárov za jednu uncu, čo je doslova rekordná suma. Pre zaujímavosť môžeme uviesť aj cenu zlata spred desiatich rokov, ktorá bola na úrovni približne 29 000 eur za kilogram. Dnes rovnaké množstvo zlata stojí približne 55 000 eur, nárast hodnoty je tak jasne badateľný.

Kupujte zlato na Slovensku!

Pri kúpe investičného zlata je dôležité dbať na jeho čistotu a pôvod. Objednávanie zlata online môže byť riskantné, bezpečnejší je nákup v overených kamenných predajniach. V Bratislave môžete navštíviť napríklad predajňu na Dunajskej ulici č. 68, kde mincovňa predáva zlaté zliatky s čistotou 24 karátov pochádzajúce od prestížneho švajčiarskeho producenta. Máte tak istotu, že sa jedná o pravé zlato, ktoré budete vedieť za nejakú dobu predať za vyššiu cenu a poriadne na ňom zarobiť.

Tak neváhajte a vyskúšajte si investovanie do zlata aj vy – aktuálne je ten najlepší čas!