S televíziou v mobile už nikdy nezmeškáme svoj obľúbený program

Poznáme to skoro všetci. Od samého rána v jednom kole, len aby sme nejako uživili svoju rodinu. Večer sa ledva dotiahneme domov a nemáme už síl ani na to, aby sme sa z televízie dozvedeli čo nového sa udialo u nás, či vo svete za ten čas našej neprítomnosti. A tak nám televízia zvyčajne poslúži iba ako také krovie, prípadne osvedčený uspávací prostriedok.

A pritom je v televízii naozaj toľko toho zaujímavého, čo by stálo za pozretie. Neustále novinky zo sveta politiky, filmové trháky v super kvalite, seriály o tom ako žijú iné rodiny, priame prenosy zo športových zápolení, dokumenty o faune a flóre našej matičke Zemi a mnohé iné ďalšie programy, ktoré by sa nemali opomenúť. Lenže ako sme už naznačili v úvode článku, súčasná doba nám častokrát nedovolí vychutnať si televíziu v pokoji a harmónii nášho domova. Zostáva nám iba oželieť to množstvo zaujímavostí a byť takpovediac mimo hlavného diania. Alebo si to, čo nás zaujíma, pozrieť iba v oklieštenej verzii na rôznych nemenovaných internetových kanáloch, a to často v mizernej kvalite.

Aj bez káblového pripojenia je možne pozerať televízor

Čo teda robiť. Existuje jedno mimoriadne praktické riešenie, a pritom nejde o nič technicky a finančne náročne. Hovorí sa tomu televízia v mobile, presnejšie televízia určená do mobilných zariadení. Od klasickej pevnej televízie sa líši iba v type pripojenia. Televízor, ktorý je zvyčajne umiestnený v obývačke, je napojený na televízny rozvod príslušným káblom. A tak, ak chceme pozerať televíziu, nesmieme sa pohnúť z bytu ani na krok.

Pri mobilnej verzii nie sme odkázaní na kábel, môžeme sa s akýmkoľvek koncovým mobilným zariadením, či to je mobilný telefón, tablet, alebo notebook, pohybovať kde len chceme. Tak zase, nie kde chceme ale tam, kde je dostupný signál mobilného operátora. Našťastie, žijeme v dvadsiatom prvom storočí, a tak drvivá väčšina územia Slovenska je pokrytá potrebným signálom na požadovanej úrovni. A ak nie, konkurenčný operátor veľmi vďačne poskytne svoju frekvenciu.

Budeme v obraze všade na našich cestách

Náš mobilný operátor nám skrátka a dobre poskytne pozerať to, čo chceme a nech sme kde sme. Stačí si len stiahnuť príslušnú aplikáciu do mobilu a hotovo. Vyberieme si z prehľadného menu kvalitu rozlíšenia, poprezeráme si televízny program a zadáme vybraný film, seriál, športový prenos, či iný typ relácie. Ak sme napríklad v autobuse, vo vlaku, proste tam kde by televízne vysielanie mohlo rušiť ostatných cestujúcich, založíme si malé slúchadlá a odizolujeme sa tak od ostatného sveta.

Jediné, čo by nás tak mohlo mierne iritovať, je rozmer obrazovky mobilného telefónu. Povedzme si však, že súčasne modely disponujú aj mimoriadne veľkým displejom, a tak ak by nám to prekážalo, kúpime si niečo exkluzívnejšie. Alebo jednoducho SIM kartu vyberieme z mobilného telefónu a vsunieme prostredníctvom adaptéra z boku do pripraveného slotu tabletu, či notebooku.

Televízny archív nám zabezpečí akékoľvek naše želanie

Takže si predstavme, že sme pripojení na mobilný telefón, či iné mobilné zariadenie k televízii a spokojne pozeráme nejakú obľúbenú reláciu. Ale čo ak by sme si chceli pozrieť aj niečo iné, ale časovo nám to momentálne nevychádza. Ľahká pomoc – sledovanie televíznych programov z archívu. Televízia v mobile umožňuje nahrať si reláciu na virtuálny videonahrávač a pustiť si ju kedykoľvek neskôr zo záznamu.

Rovnako je k dispozícii aj bohatý televízny archív zoradený podľa žánrov. Ten je však rôzne spoplatnený, a to podľa obchodnej filozofie toho, ktorého mobilného operátora. Niektorí poskytujú archív na jeden týždeň a iní zase v trvaní až jedného mesiaca. V každom prípade nestojí veľa. Najlacnejšie nás bude stáť archív vtedy, ak si ho predplatíme na jeden celý rok. Ostatne, takéto zvýhodnenie platí pri akomkoľvek produkte týkajúceho sa mobilných operátorov.

Aj ďaleko od domova budeme spojení s novinkami

Televízia v mobile alebo naopak, mobilná televízia, poskytuje ešte mnoho iných výhod. Jednou takou je aj napríklad možnosť pripojenia signálu na veľký televízor posledných generácií. Uvedieme taký jeden príklad. Sme dajme tomu niekde na chate a okrem elektrickej a vodovodnej prípojky, úplne ani keby odrezaní od okolitého sveta. Veľmi by sme chceli pozerať na klasickom veľkom televízore športový prenos, no malý displej na mobilnom telefóne nie je akurát to pravé orechové. Riešenie sa však nachádza celkom blízko. Príslušným káblom pripojíme mobilný telefón k veľkému televízoru a hotovo. Vďaka špičkovej kvalite nemáme šancu rozpoznať nejaký rozdiel v kvalite obrazu a zvuku.

Keď sa nad tým tak zamyslíme, televízia v mobile sa ukazuje ako priam nevyhnutnou kvôli tomu, aby sme boli neustále v obraze, po celých dvadsaťštyri hodín denne. Stojí teda za to, zájsť na predajné miesto nášho mobilného operátora a nechať si vysvetliť podrobnosti.