Vlastnosti, ktoré vám zaručia jedine zimné pneumatiky

Teplota pod nulou, silná námraza, husté sneženie, zľadovatená vozovka … To je len niekoľko „drobností“, ktoré každoročne trápia predovšetkým motoristov, ktorí v tomto prípade kladú vyššie nároky na bezpečnú jazdu. Zásadou takejto jazdy sú vždy kvalitné zimné pneumatiky, pričom na snehu platí toto pravidlo dvojnásobne. Viete vôbec, aké vlastnosti vám zaručia výhradne zimné pneu?

Siahnite po cenovo dostupných, no vysokokvalitných pneumatikách!

Už na úvod si treba uvedomiť, že zimné pneumatiky sú užitočné nielen vtedy, keď napadne meter snehu, ale zakaždým, keď vonkajšia teplota klesne pod 7 stupňov Celsia. Hlavnou funkciou zimných pneu je zachovanie pružnosti aj pri extrémne nízkych teplotách, čo v prípade letných pneu v žiadnom prípade nedosiahnete. Avšak, niektorí vodiči tento fakt podceňujú a výmenu pneumatík jednoducho neriešia. Výsledok? Vznik aquaplanningu, teda vozidlo sa na zasneženej, resp. mokrej vozovke stáva neovládnuteľným! Zvyšok si už viete domyslieť …

Neviete, ako funguje zimná pneumatika?

Pamätajte, že zimná pneumatika má úplne iný charakter ako letná pneumatika! Pneumatiky Matador sa vyznačujú tým, že sú vyrobené zo špeciálnej zmesi, ktorá je zárukou stability a pružnosti na ceste, pričom dokážu zaistiť dokonalú priliehavosť k vozovke. Letné pneu nie sú dostatočne elastické, čím strácajú priliehavosť k vozovke a pri teplote pod 7 stupňov Celsia tuhnú! Akousi „zlatou strednou cestou“ sú celoročné pneumatiky, ktoré môžete využívať prakticky počas celého roka, keďže sú vďaka svojim funkčným vlastnostiam prispôsobené na rôzne terény i výkyvy počasia.

Aby bola vaša jazda bezpečná …

Áno, zimné pneu zaručujú vyššiu úroveň bezpečnosti pri jazde v zimných podmienkach, kedy je až šesťnásobne vyššie riziko nehody. No aby ste si boli na cestách naozaj istý, nezabudnite na plechové disky, ktoré odvádzajú nečistoty či drobné kamienky, vďaka čomu chránia brzdový systém vozidla a zvyšujú celkovú životnosť ostatných komponentov!