Vieme, kde kúpite moderný detský nábytok

Detské izby sú ideálnym miestom pre skvelé a nápadité interiérové kreácie. Ale pozor na to! Kým batoľa miluje svoju existujúcu izbu, za chvíľu tomu bude pravdepodobne úplne inak. A nie je žiadnym tajomstvom, že dieťa rastie neskutočne rýchlo. Takže ako to urobiť, aby s ním jeho izbu držal krok? Prinášame pár nápadov, ako na to.

Neutrálne farby a dizajnový detský nábytok

Svetlo ružové alebo modré steny môžu byť farbou pre jasle, ale verte, že deti čoskoro omrzia. Takže radšej vyberajte z neutrálnych farebných paliet. Práve tie sú ideálne koloritom pre rozvoj vašich potomkov. Navyše takto ladená izba je jasnejšia, vzdušnejšia a deti sa tam budú cítiť dobre. Samozrejme to neznamená, že im vnutíte nejakú neutrálnu nudu.

Oživte to farebnými dekoráciami, ktoré odrážajú záujmy vášho dieťaťa. A ktoré ľahko vymeníte tak, ako sa budú koníčky vašej ratolesti meniť. Podobne vyberajte aj moderný detský nábytok. Biele a šedé odtiene deti neomrzia ani v neskorších študentských časoch.

Vyberte klasické vybavenie detskej izby

Nákup detského nábytku sa radí medzi dlhodobejšie investície, preto keď zariaďujete detskú izbu, pristupujte k tomu s rozvahou. Namiesto tematického nábytku, pre ktorý sa vaše dieťa určite nadchne, ale čoskoro ho omrzí, vyberajte nadčasové kvalitné kusy, ktoré s dieťaťom porastú. Pekné detské policeregály na hračky poslúžia najskôr na hračky, neskôr na knihy, na oblečenie a športové potreby sú zas potrebné veľké skrine a užitočné sú tiež úložné boxy, ktoré využije ako batoľa, tak i teenager.

Najdôležitejším kusom nábytku je ale posteľ. Na tej by ste nikdy nemali šetriť. Je otázkou, či kúpiť variabilný postieľku, z ktorej odstránením prebaľovacieho pultu vznikne väčšia váľanda, alebo rovno kúpiť posteľ pre dospelých. Je totiž pravdepodobné, že žiadna posteľ vášmu dieťaťu nevydrží až do dospelosti a po čase mu budete musieť kúpiť novú. Vždy sa však zameriavajte kvalitné, nezávadné výrobky a priplaťte aj za matrac.

Maličkosti a dekorácie do detskej izby

Dekorácie, ktoré sa páčia batoľaťu, ťažko ocení desaťročné dieťa. Preto namiesto tematického nábytku a kobercov, ktoré budete musieť nahradiť inými, akonáhle vaše dieťa povyrastie, stavte na drobnosti, ktoré sú v danom období pre vaše dieťa typické.

Ak váš chlapec miluje vlaky, môžete použiť v tomto duchu nálepky na stenu, ktoré sú ľahko odstrániteľné. Takže potom, keď sa mu bude páčiť niečo iné, bez problémov výzdobu izby prispôsobíte jeho novému vkusu.