Pre získanie PZP postačí ŠPZ

Uzatvorenie povinného zmluvného poistenia je možné vybaviť v priebehu pár minút online. Pre získanie a porovnanie PZP často nie je potrebné nič viac, ako samotné EČV resp. ŠPZ vozidla. Prečítajte si, ako si možno na základe ŠPZ overiť platnosť poistenia auta či porovnať a uzatvoriť nové PZP.

Overenie platnosti PZP

Prostredníctvom internetu si môže ktokoľvek overiť platnosť PZP poistenia auta na základe EČV. Toto môže prísť vhod v prípade, keď si majiteľ vozidla nie je istý, kedy mu končí platnosť jeho PZP poistenia.

 

Zároveň je možné využiť overenie platnosti PZP aj v prípade dopravnej nehody. Ak napríklad vinník odíde z miesta nehody, no jeho EČV máme poznačené, môžeme si overiť číslo jeho poistnej zmluvy a názov poisťovne. Po získaní týchto informácií je možné vinníka nahlásiť.

 

Postup pre overenie je veľmi jednoduchý:

 

  • Návšteva webstránky Slovenskej kancelárie poisťovateľov (SKP)
  • Zvolenie možnosti “vyhľadať poisťovateľa vozidla”
  • Zadanie EČV a dátumu, ku ktorému zisťujeme informácie

Porovnanie a uzatvorenie PZP online

Pre porovnanie a uzatvorenie PZP online taktiež postačí EČV vozidla. Väčšina online aplikácií disponuje databázou dostupných údajov a informácie o vozidle si automaticky na základe EČV priradí. Takáto aplikácia následne dokáže vygenerovať dostupné ponuky PZP na trhu, ušité na mieru práve pre dané vozidlo a jeho majiteľa.

V niektorých prípadoch je potrebné doplniť chýbajúce údaje čo však zaberie minimum času. Online aplikácia pre porovnanie PZP poskytuje viacero výhod oproti klasickým poisťovniam. Je to najrýchlejšia a zároveň najjednoduchšia možnosť pre uzatvorenie PZP bez potreby návštevy pobočky poisťovne. Vďaka porovnaniu viacerých ponúk získame najvýhodnejšiu možnosť a zároveň si môžeme uplatniť bonusy, ktoré je možné získať iba online.