Kupujeme interiérové dvere! Ako nakúpiť a „neprehlúpiť“?

Kedysi sme veľmi na výber nemali, bez preháňania možno povedať, že v každom byte boli totožné interiérové dvere. To však, našťastie, už dávno neplatí a dnes nevieme, čo a kde skôr vyberať.

Ako ale rozpoznať, čo je kvalitné a čo sa len tak „tvári“? Ako nakupovať a čo všetko si pri kúpe dverí všímať, aby sme svoje rozhodnutie neľutovali?

Kde nakupovať?

E-shop, kamenná predajňa či navštívite rovno stolára, ktorý vám vyrobí interiérové dvere presne podľa želania? Páči sa, rozhodnutie je len na vás, mnoho záleží od vašich nárokov, predstáv a v neposlednom rade aj finančných možností.
Výhodou online obchodov je nesporne veľký výber, pohodlie pri nákupe aj dodávka priamo domov. Napriek tomu nie je stále celkom rozšírené nakupovať nábytok, dvere nevynímajúc práve prostredníctvom internetu. Tovar, ktorý kupujete, si totiž vyberáte na základe fotografií, ktoré môžu, no nemusia zodpovedať skutočnému stavu daného produktu. Nielen kvalita býva pri takomto nákupe problémom, rovnako tak si nepreveríte, či skutočne sedí daný rozmer dverí.

Často sa tiež stane, že dekor, ktorý vás na fotke uchvátil, bude v realite vyzerať inak. Fotografia skresľuje, s tým je treba počítať.

V prípade, že nakupujeme online, bez toho, aby sme tovar videli„naživo“, určite si dobre preverme možnosti prípadnej reklamácie.

Preto, ak chcete daným rizikám predísť, je lepšie osobne navštíviť niektorú z množstva predajní, prípadne priamo výrobcu. Dvere predsa nekupujeme každý deň, a tak by sme nemali kúpiť mačku vo vreci. Je fajn vidieť, za čo platíme, či nám vybrané interiérové dvere vyhovujú odtieňom aj veľkostne, nech doma nezistíme, že nám akosi nesedia.

Čo nakupovať?
Na trhu je široká ponuka dverí od výmyslu sveta a bez preháňania aj z celého sveta. Dvere z Poľska, Číny či radšej niečo rýdzo slovenské?

Tí z vás, ktorí napriek širokej medzinárodnej ponuke uprednostnia domácu kvalitu pred lacnejším, no často aj menej kvalitným dovozom, zrejme rátajú s navýšením nákladov. Tak, ale za poctivo odvedenú prácu, často na mieru, sa oplatí priplatiť.

Osloviť menších stolárov či priamo slovenských výrobcov sa vyplatí nielen vtedy, keď preferujeme slovenskú spoľahlivú výrobu, je to priam nevyhnutné aj v prípade, že chceme neštandardný rozmer interiérových dverí.

Domáci výrobca vám nielenže ochotne vyhovie a na mieru zhotoví požadovaný typ dverí, ale aj prípadná reklamácia zvykne prebehnúť rýchlejšie a k spokojnosti zákazníka. Uvedomuje si totiž, že jeho práca a spokojnosť zákazníkov je jeho najlepšou obchodnou značkou i reklamou.

 

 

FOTO: © cobracz / Dollar Photo Club