Kde uskladniť lyže po sezóne

Ste v plnom prúde hľadania a kupovania? Áno, Vianoce sú pomaly tu, no nemala som na mysli darčeky pod stromček. Toto obdobie je totiž určené ešte pre jednu špeciálnu skupinu ľudí, lyžiarov.

A samozrejme, že na kúpu je nám k dispozícii požičovňa lyží Bratislava alebo Košice, či iné väčšie mestá vám ponúkajú možnosť vojsť priamo do obchodu, kde je aj bazár lyží a nie len nový tovar. Kúpite tu všetko od okuliarov cez lyže pre dospelých, no samozrejme aj detské lyžiarky či ostatné príslušenstvo potrebné na tú správnu a adrenalínovú jazdu zo svahu. Myslím, že tento proces kupovania či vyberania toho správneho lyžiarskeho výstroja či samotných lyží je potrebné prebrať s človekom, ktorý sa plne rozumie do tohto športu a je kompetentný v tejto oblasti predaja. No je jasné, že po zime už lyže a výstroj nebudeme nutne potrebovať a tak sa nám naskytá otázka, ako a kde uskladniť všetky tieto komponenty tak, aby sme ich mohli použiť a využiť aj na ďalšiu lyžiarsku sezónu.

Pokiaľ nemáte suchú pivnicu bez myší, alebo komoru v ktorej nie je prehnane teplo, máte menší problém. No určite nevešajte hlavu a nevzdávajte sa. Niektoré obchody majú totiž aj službu, ktorá ponúka uskladnenie vašich lyží a výstroja priamo u nich. O vaše lyže by sa počas zvyšku roka starali profesionáli, ktorý presne vedia ako sa o lyže a výstroj starať a priestory, ktoré na to majú určené sú presne tými, ktoré vaše lyže potrebujú. Buďte teda pripravení už teraz na to, že svoje komponenty pre športové potešenie a rekreačné nadšenie uchováte na tom najlepšom mieste. Informujte sa u predávajúceho či ponúkajú takúto službu a určite nebudete musieť banovať, ak by ste ju využili. Veď chcete, aby váš nový výstroj neležal celý zvyšok roka niekde v prachu, alebo medzi hlodavcami.

Pokiaľ lyžovanie milujte, buďte šetrní k svojmu oblečeniu a lyžiam, na svahu vám to predsa pri ďalšej sezóne oplatia.

 

FOTO:  © famveldman  / Dollar Photo Club