Zima je náročná, no aj tak krásna

Zimné mesiace nám dávajú zabrať. Nielen náš organizmus trpí ale sme nútení počas dňa sa neraz zaobísť čo i len bez jedného slnečného lúča. Slnko vychádza neskoro a skoro zapadá, a tak túto časť dňa jednoducho strávime v práci.

Aj keď terajšie zimy sa ani zďaleka nepodobajú na tie minulé, iste je každý rád, keď sa ukážu prvé náznaky jari. Zima dá na frak aj nášmu autu. Aj keď snehu veľa nebýva, občas predsa len aj posýpače musia vyraziť do našich ulíc, a tak kamienky, ako aj posypová soľ sa podpíše nielen na našej nálade, ale aj na stave samotného auta.

Zima na ňom však zanecháva aj iné stopy. Iste dobre viete, že najmä v zime sú cesty na dlhšiu trať podstatne obmedzené aj vo Vašej domácnosti. Jednoducho ak nemusíme, zostávame radšej doma, alebo využívame iné druhy dopravy aj do zamestnania. Cesty sú jednoznačne nebezpečnejšie a nie každý si trúfa jazdiť pravidelne svojím vlastným autom. Práve z dôvodu dlhšieho odstavenia, alebo štartovania len kvôli krátkym trasám, trpí nielen motor, či spotreba.

Dobrý stav autobatérie je nevyhnutný, aby sme vždy spoľahlivo naštartovali, no práve obmedzenia v zime sa spolu s mrazom podpisujú na rýchlom vybití a nedostatočnom nabíjaní aj Vašej autobatérie. Ak však podobným problémom trpíte aj počas inej časti roka, môže byť na vine zlá batéria ale aj alternátor. Ak ho treba vymeniť, kliknite na repasparts.sk, tu nájdete široký výber aj dobré ceny.

Zima je však ideálna nielen na hory. Veľmi dobre sa dá pozorovať aj nočná príroda, na to budete potrebovať najmä kvalitné nočné videnie. No vo veľkej miere sa práve tieto mesiace využívajú na sledovanie hviezd. Pre každého nadšenca a amatérskeho hvezdára by teda vo výbave nemal chýbať teleskop. Vymeniť ten starý za nový môžete aj vďaka e-shopu idalekohledy.cz.