Ako naložiť s použitými vecami?

Niektorí ľudia majú vo zvyku raz ročne triediť svoje veci, oblečenie či športové náčinie. Ak aj vy patríte medzi nich, určite niekedy rozmýšľate nad tým čo s vytriedenými vecami urobiť. Kam dať staré lyže či bicykel? Niekedy máme známeho, alebo niekoho v rodine komu môžeme darovať to čo vytriedime, no nie vždy.

A tak koľkokrát lyžiarky či bežecké topánky končia pri dverách na vyhodenie, poprípade, ak sú v lepšom stave, dáme ich na internet s cieľom predaja. A takto podobne to končí aj s oblečením. Lyžiarske oblečenie je drahá záležitosť podobne ako mnohý iný športový výstroj a tak nám poslúžia mnohé z bazárov na nete. Je tu aj možnosť niektoré zo športových náčiní predať do bazárov, ktoré ponúkajú prenájom či odkúpenie športového oblečenia a náčinia za zlomok ceny. Takto sa športových komponentov, ktoré vy už nevyužijete zbavíte rýchlo a niečo si aj zarobíte. No je tu aj iná a ušľachtilá možnosť ako sa vytriedených vecí zbaviť a dopomôcť pritom niekomu inému. Ak máte oblečenie, topánky či akékoľvek športové potreby, ktoré už nepotrebujete a len vám zbytočne zaberajú miesto, je tu skvelá šanca ako niekoho obdarovať. Na Slovensku máme mnoho detských domovov a neziskových organizácií, ktoré hmotnú pomoc neodmietnu a radi príjmu aj vami použité veci. Dáte tak šancu deťom a dospievajúcim mladým ľuďom, aby si mohli vyskúšať niektorý zo športov, ku ktorým by sa len tak ľahko nedostali. A samozrejme, pokiaľ darujete oblečenie a topánky, urobíte im veľkú službu aj takto.

Nabudúce teda skúste rozmýšľať pri pretrieďovaní vašej komory či šatníka aj na iných ľudí a deti, ktoré si nemôžu dovoliť to, čo my bežne. Možno zistíte čo všetko vskutočnosti potrebujete a čo nie. Tento spôsob darovania pomáha nie len ľuďom v hmotnej núdzi, ale aj vám, pretože dobrý pocit z pomoci druhým je na nezaplatenie.

 

 

FOTO: © ZoomTeam / Dollar Photo Club