Dostupná lyžovačka v Rakúsku. Kam vycestovať autom?

Vybrať sa na lyžovačku autom je naozaj pohodlné. A ak v aute cestujete aspoň traja, je to dokonca aj cenovo výhodné. Rakúske lyžiarske strediská nie sú až tak ďaleko, aby ste sem nedocestovali za pár hodín. A môžete si užívať luxus a služby tých najkvalitnejších zjazdoviek.

Ako ďaleko sú obľúbené lyžiarske strediská?

Jednou z obľúbených rakúskych lyžiarskych oblastí je pre Slovákov Innsbruck. Nie darmo, veď sa tu konali aj zimné olympijské hry. Nachádza sa tu viacero stredísk, kde si zjazdovky užijú nároční lyžiari, ale aj začiatočníci. Innsbruck sa nachádza cca 560 km od Bratislavy a autom sem viete doraziť už za 5 a pol hodiny.

O čosi bližšie sa nachádza Salzbursko s viac ako 53 lyžiarskymi strediskami. Strediská v tejto oblasti sú určené nielen pre lyžiarov, ale aj snowbordistov a deti, keďže na mnohých zjazdovkách je povolené sánkovanie. Cesta sem Vám potrvá cca 3 a pol hodiny, keďže stredisko je od Bratislavy vzdialené bezmála 400 kilometrov.

Vo vzdialenosti 460 km od Bratislavy sa nachádza vyhľadávané stredisko Kitzbühel. Spolu 168 kilometrov zjazdoviek ponúka prevažne jednoduché a stredne ťažké terény a na svoje si tu prídu snowboardisti, lyžiari, aj rodiny s deťmi.

Dobré tipy na cestu autom

  • Strešné nosiče boxy a držiaky sú vždy dobrý nápad, ak si beriete svoju vlastnú lyžiarsku výbavu. Samozrejme, na mieste si ju môžete aj požičať. Ak však máte svoje vlastné lyže a k dispozícii strešné nosiče, nie je dôvod nebrať ich so sebou. To je predsa jedna z výhod, ak cestujete autom.
  • Ak si auto nenecháte skontrolovať v servise, určite si overte, že máte dostatok brzdovej kvapaliny, vody v chladiči, oleja a správny tlak v pneumatikách. Samozrejme, obuté musíte mať zimné pneumatiky! Idete predsa na hory.
  • V Rakúsku je povinné mať v priestore vozidla reflexnú vestu pre každého člena posádky. Povinný je tiež výstražný trojuholník.
  • Nezabudnite si zaobstarať diaľničnú nálepku, ktorá je v Rakúsku tiež povinná. Kúpite ju na čerpacej stanici, na hranici, na pošte, či v turistickej kancelárii.
  • V Alpách by ste mali mať snehové reťaze. Aj keď na diaľniciach a bežných cestách ich nemusíte mať, v horských oblastiach sa vyžadujú. Ak nie snehové reťaze, použiť môžete aj textilné reťaze. V prípade, že ich nemáte, policajti Vás na horách môžu pokutovať.

Samozrejme, v Rakúsku je mnoho ďalších lyžiarskych oblastí. Uvedené sú však pre slovenských turistov najbližšie a patria k najobľúbenejším. Ak pri ceste autom dodržíte spomínané odporúčania, mali by ste na miesto doraziť bez problémov.

 

FOTO:  © alelaf / Dollar Photo Club