Hĺbkové tepovanie čistiacou firmou oproti požičanému tepovaču

Prečo sa namáhať sám, keď vlastne skoro každá upratovacia firma a veľa iných podobných spoločností takúto službu ponúka? Dôvodov môže byť viacero. Napríklad  môžete bývať v oblasti, kde upratovacie firmy dochádzajú len za objemnejšími zákazkami, alebo málokedy. Alebo sa Vám jednoducho zdá, že je lepšie, aby sa pri čistení len jednoducho po domácnosti nikto nepohyboval a aby ste na prácu mali kľud. Vychytáte si čas, kedy je manžel v práci, deti sú práve v škole a zhodou okolností na Vás žiadna hĺbkovo tepovacie spoločnosti nemá voľnú kapacitu. Toto sa často môže prihodiť. Jedným z možných dôvodov tiež môže byť peňažná úspora. Tá sa však môže javiť iba na oko. Záverečnou príčinou môže byť ešte strach o pedantný výsledok a kvalitu vykonanej práce. Je dané, že zapožičaným strojom môžete hĺbkovo vytepovať sedačku či koberec horšie, rovnako dobre ako upratovacia firma, alebo krajšie. Kedy sú teda chvíle vhodnejšie na vlastné pričinenie a kedy si radšej zavolať upratovaciu firmu? Pozrime sa na tie najhlavnejšie dôvody.

Peňažné výhody

Ak sa sústredíte na túto oblasť a je pre Vás najdôležitejšie, aby ste mali k tepovaniu väčšie množstvo čalúnenia, behúňov, prípadne nejaké to auto. Ak sa pozriete na skutočnosť, že hĺbkové tepovanie koberca o rozlohe 18 metrov štvorcových stojí v priemere 20 euro a vypožičanie vyjde 25 euro, tak iba prerábate. K tomu  ešte musíte pripočítať dopravu tam a naspäť a vlastný výkon pri práci. Jednoducho sa to neoplatí. Ak však plánujete vyčistiť celú domácnosť – koberce v každej izbe, gauč, stoličky po celej domácnosti, prípadne matrace, tu by ste už ušetriť mohli aj viac ako 30 euro.
Vhodným riešením sa tiež javí zapožičanie si prístroja napríklad so známym a výdavky za požičanie si jednoducho rozdeliť fifty-fifty. Pár hodín Vy a pár hodín známy, alebo si ho jednoducho požičiate na sobotu a nedeľu. V tomto prípade sa tepovanie vlastnými silami môže oplatiť už pri malom množstve tepovaných vecí.

Kedy je vhodné samočistenie

Keď si požičiate tepovací stroj, v základnej výbave dostanete aj určité množstvo tepovacieho prípravku určeného na čalúnenie a behúne. Nejde o to, že by to neboli prípravky určené k hĺbkovému čisteniu, sú úplne zhodné s tými, ktoré používajú čistiace spoločnosti. Avšak k profesionálnemu čisteniu sedacích súprav sú často potrebné aj profesionálne odstraňovače fľakov, tie Vám však vo veľa prípadoch nenabalia.
K tejto práci sú často potrebné odstraňovače fľakov na organické škvrny od kávy, vína či krvi. Sú prípady, kedy sa týchto fľakov zbavíte aj bez nich, no vo väčšine prípadov sa bez nich nezaobídete. V neposlednej rade sú tiež potrebné prípravky na mastnotu, atrament, žuvačky či zafarbenie. Veľa z nich je napríklad potrebných na odstránenie pachov z cigariet, psa či mačky.
Nakoniec je tu čalúnenie, ktoré potrebuje špeciálnu starostlivosť. Jedná sa o kusy nábytku s prírodných materiálov ako je vlna či perzské koberce. Toto sú tie prípady, kde určite nie je na mieste zobrať čistenie do vlastných rúk, ale prenechať ho radšej firme na hĺbkové čistenie čalúnených a kožených sedačiek ako je Topservis. Síce si trošku priplatíte, ale nemusíte sa báť o výsledok práce a nedôjde k nežiaducemu mechanickému poškodeniu.