Ako si vybrať spoľahlivú pohovku

mt-nabytok.sk

e-shop prevádzkuje: 

EXITERIA a. s.

Vyšehradská 1349/2
128 00 Praha 2 – Nové Město, ČR
+421 850 232 010

__________________

Aj v prípade výberu pohovky stojí pred nami dlhý rad možnosti. Hoci sa nám zdá, že presne vieme, čo potrebujeme, po vstupe do predajne s nábytkom sa to môže celé behom okamihu rozplynúť. Podobné je to i v prípade, že sa rozhodneme vyberať online. Keď zbadáme všetky tie tvary, štýly a prispôsobenia, odrazu sa nám z toho zakrúti hlava a sme na začiatku. Aby ste si ušetrili podobné problémy, ale aj čas a peniaze, MT-nábytok predkladá niekoľko tipov, ako si vybrať čo možno najlepšie.

Zohľadnenie dominancie

V prípade, že je Vaša obývacia izba priestranná, musíte sa rozhodnúť, koľko miesta ste ochotný venovať pohovke. Chcete tu umiestniť aj sedačky a konferenčný stolík? Potom by ste mali voliť jednoduchší model, asi najlepšie sa hodí L-kový tvar. Ten je vhodný i vtedy, ak zvažujete napríklad oddelenie obývacej izby od jedálne. Pokiaľ ale chcete, aby bola pohovka dominantou miestnosti, zamerajte sa skôr na guľatejšie tvary, ktoré zaberú síce viac miesta, ale vytvárajú vyšší komfort. Pre menšie priestory je vhodné niečo praktickejšie, pretože sedačka tu bude každopádne v centre pozornosti. Ako ideálne riešenie sa javia rozkladacie pohovky. Pozornosť venujte tiež silným konštrukciám, ktoré plnohodnotne doplnia zvyšok priestoru. Už pri samotnom plánovaní zariaďovania obývačky treba zohľadniť životný štýl rodiny. Ako plánujú jednotliví členovia tráviť čas v tejto miestnosti? Budú tu spoločne pozerať televíziu a užívať si rodinnú idylku, alebo to bude iba miesto pre prijímanie hostí, prípadne sa tu umiestni pracovný kútik?

Pozor na materiál

Estetika je určite dôležitá, ale kľúčovou je najmä funkčnosť. Pri výbere materiálu na pohovku to platí niekoľkonásobne. Mnohí z nás túžia po luxuse, preto si vyberajú biely plyš, semiš alebo kožu. Sú síce nádherné, ale absolútne nepraktické pre bežné domácnosti. Ak v rodine navyše nechýbajú malé deti a domáce zvieratká, túto možnosť ihneď zamietnite. Snáď najvhodnejšia je tmavá koža, ktorá je štýlovo nesmrteľná, dobré znáša aj detské vyčínanie a ľahko sa čistí. Zatracovať netreba ani lacné sedačky, pretože aj obyčajné čalúnenie môže byť mimoriadne atraktívne. Odporučiť si dovoľujeme tiež Sunbrella tkaniny, ktoré sú odolné voči škvrnám, vode i blednutiu zo slnka. Materiál, farby i celkový vzhľad pohovky vyberajte podľa celkového vybavenia interiérových priestorov. Ak sú ostatné prvky moderné, mala by to odrážať i sedačka. V prípade, že preferujete retro alebo eklektický štýl, držte sa ho i v obývacej izbe…

Aby pohovka vydržala čo najdlhšie

Pokiaľ chcete mať z vybraného kusa skutočnú radosť, ktorú podčiarkne jeho dlhá životnosť, mali by ste dbať aj na robustnosť rámu. Mäkké drevo (borovica) sa môže začať deformovať už po piatich rokoch. Drahšie tvrdé prevedenia (umelo vysušený dub, buk, jaseň) sú omnoho odolnejšie. Pokiaľ nechcete pohovku meniť už veľmi skoro po kúpe, vyvarovať by ste sa mali aj drevotrieske, plastu a kovu. Nohy by mali tvoriť pevnú súčasť rámu, prípadne musia byť riadne uchytené skrutkami alebo príchytkami (určite nie iba lepidlom). Ak chcete otestovať silu rámu, zodvihnite predný roh alebo nohu pohovky nad podlahu. S ňou by sa mala zodvihnúť aj druhá noha, a teda nesmie zostať pevne stáť. V prípade, že si na posteľ sadnete a ona vŕzga, svedčí to o tom, že pružiny sú nesprávne umiestnené. Dajte si pozor i na to, či Vám vyhovuje matracová výplň.

Prajeme príjemný nákup a dobrý výber, ktorý dokáže priniesť do Vášho domova pocit neopakovateľnej pohody.

Fotomt-nabytok.sk/pohovka-s-odolnym-latkovym-potahom-aubina/