Ako sa stať hrdým majiteľom úspešného webu?

 Pomaly, ale isto sa stáva pravidlom, že každá spoločnosť, no už i jednotlivec vlastní nejakú webovú stránku, osobný blog, prípadne e-shop. Cítime potrebu upozorniť na seba, prejaviť sa a vyjadriť svoj názor. Internet je veľmi expresná alternatíva, ako to dosiahnuť. Denne sa tu premelie obrovské množstvo ľudí z celého sveta. Pokiaľ viete, o čom je internet marketing, tak sa pomocou niekoľkých šikovných nástrojov dostanete veľmi rýchlo medzi elitu. Ak ale patríte k tým, ktorí sa márne pokúšajú o zvýšenie návštevnosti, zlepšenie pozície vo vyhľadávačoch a nárast objednávok, potom je zrejmé, že v kľúčových otázkach nemáte celkom jasno. Cítite sa po hodinách bezvýznamných špekulácií, ako to celé dotiahnuť na výbornú, znechutený, deprimovaný a unavený? V prípade, že Vám skutočne záleží na úspechu, možno je čas obrátiť sa na profesionálov, ktorí zvládnu menej či viac náročné úlohy dokončiť podstatne skôr ako Vy. Získavate tiež garanciu, že všetko bude fungovať ako hodinky a plniť svoj účel. Možno si poviete, dobre, ale kde nájsť skutočného experta? Ako sa rozhodnúť medzi ponukou toľkých agentúr? Hľadaním a preberaním môžete stráviť opäť dlhé hodiny, alebo si nechajte poradiť a obráťte sa na tím, ktorého prednosťou je nielen dynamika, ale aj horúci zápal dravého toreadora. Vašu webovú stránku pre Vás bez problémov skrotí spoločnosť Online Toro. Potom sa už nemusíte obávať vstúpiť do nevyspytateľnej WWW arény a vyzvať súpera na súboj.

Úspech čaká na pripravených

Založili ste si webovú stránku? Je atraktívna, prehľadná a má návštevníkovi čo ponúknuť? V poriadku, ale tým sa proces ani zďaleka nekončí! Čakať na pečené holuby, ktoré Vám budú padať samé do úst, sa ani v tomto prípade neoplatí. Základom je nezaspať na vavrínoch, nevzdávať sa pri žiadnom probléme, hľadať riešenia, sledovať dopyt a jedným očkom aj konkurenciu. Prečítajte si nejaký ten motivačný príbeh úspešného biznismena a presvedčíte sa, že bez vynaloženia istého úsilia to jednoducho nejde. Ak si na to celé netrúfate, nikto Vás nebude obviňovať, keď prenecháte marketingové veci na niekoho, kto sa v tom skutočne vyzná. Ten sa postará napríklad o SEO, ktoré zvyknú majitelia webových stránok často podceňovať. V podstate ide o súbor špecializovaných techník, ktoré dokážu zlepšiť pozíciu webu v internetových vyhľadávačoch. Kvalitne prevedená SEO optimalizácia využíva tzv. White hat SEO a neuchyľuje sa k nečistým Black hat SEO praktikám. Preverí sa, či má Vaša stránka kvalitný názov, popis, správne zvolené kľúčové slová a podobne.

Ku konkurencii pristupujte s úctou

Áno, je to tak! Dobrý hráč vie, že za víťazstvom nestoja svaly, ale skôr iné prednosti. Naučte sa flexibilite, rýchlej reakcii, predvídavosti a vyhnite sa osočovaniu, prípadne iným nešportovým prejavom hry. Skúste brať konkurenciu ako učiteľa. Učte sa na jej chybách, nechajte sa inšpirovať (no nekopírujte) a hľadajte medzery v jej politike, ktoré dokážete šikovne vyplniť. Úspech nie je o agresivite, ale o výdrži a zdravom rozume. Zapojte všetky SEO zbrane, medzi ktoré patrí aj linkbulding. Jeho úlohou je budovanie spätných odkazov, tak dôležité pre zlepšenie pozície a návštevnosti webovej stránky. Skúsení copywriteri, ktorých nájdete aj v spomínanej spoločnosti Online Toro, vypracujú účelný a presne cielený PR článok, ktorý si dáte následne umiestniť na tematicky príbuznom webe. V texte sa určia adekvátne kľúčové slová s prelinkovaním na Váš web. Správne zvolená technika je polovica úspechu, na to netreba zabúdať. SEO články nielenže pomôžu zlepšiť meno Vašej stránky, ale privedú k Vám aj nových potencionálnych klientov. Z toho sa dá usudzovať, že sa zvýšia i Vaše objednávky. V súčasnosti je mimoriadne obľúbená tzv. PPC reklama. Špecialista Online Toro má na ňu dokonca certifikát od spoločnosti Google. Tento typ reklamy je veľmi jednoduchý, ale vysoko účelný. Celé to funguje na princípe Pay per click, a teda platby za klik. Finančné prostriedky za reklamnú prezentáciu vyplácate iba za reálne kliky.

Veríme, že prehodnotíte svoje priority a odvážite sa posunúť dopredu nie krôčikom, ale míľovým krokom. Práve teraz stojíte na štarte, tak sa od neho už konečne odlepte!

Foto: © [Marek] / Dollar Photo Club