Ako triediť odpad v domácnosti?

V súčasnej dobe je triedenie odpadov veľmi diskutovaná téma. Ak patríte medzi ekologicky zmýšľajúcich jedincov, pravdepodobne sa snažíte produkovať čo najmenšie množstvo odpadu. Aj tak sa občas nájde nejaký ten plastový obal, prípadne papier, ktorého je potrebné sa zbaviť. Určite nevyhadzujte hneď veci do klasického koša, snažte sa všetko triediť, pretože tým pomáhate planéte.

Ak by ste vyhodili plastovú fľašu do zmiešaného odpadu, nedali by ste mu šancu na ďalšie využitie, a tak ju v podstate znehodnotíte. V prípade, že ale odpad roztriedite, dostane sa do recyklačného programu, a tým pádom môžu byť z použitých vecí ďalšie výrobky, ktoré potom znova použijete.

Začnite u vás doma

S triedením odpadu začnite vo vašej domácnosti. Akonáhle vám napríklad obal doslúži, je dobré ho dať zvlášť, a potom vyniesť do príslušného kontajnera. Samozrejme je úplný nezmysel chodiť ku kontajnerom vždy s jednou plastovou fľašou, ideálne je nazbierať si najprv celé vrece. Ak nemáte kde triedený odpad skladovať a dávať, nie je nič jednoduchšie ako si zaobstarať priamo koše na triedený odpad.

Koše na triedený odpad

Obrovskou výhodou je, že koše sú rozdelené aj farebne, takže do žltého patria plasty, do modrého papier, do bieleho číre sklo, do zeleného farebné sklo. Zohnať sa dajú rôzne varianty košov na triedený odpad, takže si vyberiete veľkosť a prevedenie podľa toho, ako to vyhovuje vám.

Výhodu je, že môžete hneď od detstva aj vaše deti učiť, ako sa triedi odpad, teda kam patrí plast a papier. Vaše deti to potom budú brať ako samozrejmosť a keď budú chcieť vyhodiť časopis, nedajú ho do zmiešaného odpadu, ale do modrého koša.

Koše na triedený odpad nájdete napríklad v e-shope kwesto.sk, kde je ponuka naozaj pestrá. Stačí si teda len vybrať konkrétne riešenie. Chcete nádoby na zber cenných hmôt? Ani to nie je žiadny problém.