Ako je prepojená meditácia a tantrická masáž.

Všetci sme už počuli veľa o meditácií. Ako prvé nám väčšinou na myseľ príde holohlavý mních, ktorý dlhé hodiny trávi vydávaním jednej mantry a zriekaním sa pozemských slastí. Pravdou ale je, že toto je asi tak pravdivá predstava ako to, že každý francúz nosí pásikavé tričko a pod pazuchou nesie dve bagety.

Prečo je meditácia dôležitá?

Meditácia je proces sebarealizácie, cesta do svojho absolútneho a najčistejšieho vnútra. Je to proces, ktorý prináša pokoj, duševné teplo a nové perspektívy. Jej stelesnením môže byť čokoľvek. Od počúvania obľúbeného albumu, práce v záhradke až po klasické spôsoby meditácie ako jóga, tai chi a iné.

Kde sa stretáva tantrická masáž a meditácia?

Tantrická masáž je veľmi intímny a špecifický spôsob masáže. Jej podstatou je tak ako pri konvenčnej masáži relaxácia a uvoľnenie tela a následne mysle. Erotické masáže však fungujú naopak. Tantra vyžaduje maximálne uvoľnenie a dôveru čo má za následok uvoľnenie stresu a napätia najmä v našej duši a potom v tele. Meditácia funguje veľmi podobne, odbúravanie mnohých vonkajších vplyvov spôsobí to, že našu existenciu zderivujeme od jej spoločenskej časti. Persóny, na ktorú sa kladú konštantné nároky, ktorá musí plniť očakávania druhých a pomaly ale isto utláča naše pravé ja. Takýto dlhodobý stres spôsobuje mnohé psychosomatické problémy, ktoré nám znemožnia normálne fungovať.

Tantrická masáž ako forma meditácie

Jemné svetlo, silná aróma, relaxačná hudba a pokoj budujú atmosféru pri meditácií a rovnako aj pri tantrickej masáži. Úplne sa niekomu otvoriť v našej najzraniteľnejšej forme si vyžaduje odvahu, avšak odmena je tomu priamo úmerná. Jemný a precízny dotyk tantra masériek veľmi rýchlo dostane našu dušu do sfér, v ktorej sa môže sústrediť len na samú seba. Priebeh, ktorý docieli momenty, v ktorých sa budeme cítiť odosobnený od našej telesnej stránky prináša nezabudnuteľné chvíle pokoja a radosti. Fakt, že tantrická masáž je zameraná aj na erotickú energiu môže ponúknuť riešenie tam, kde iné formy meditácie zlyhali. Mnohí psychoanalytici považovali libido za primárnu životnú energiu a jej depriváciu za zdroj mnohých problémov.

Je teda očividné, že meditácia je komplexný spôsob prevencie duševných a psychických trápení, ktorá by mala byť súčasťou našej každodennej rutiny a práve tantrická masáž môže byť jednou z nich.