Starostlivosť o problematickú pleť je dôležitá

Každého niekedy trápi nejaká tá vyrážka alebo drobná nedokonalosť na tvári. Niekoho možno viac, niekoho zase menej. No niekedy sa stáva, že aj napriek rôznym krémom, peelingom či domácim receptom na liečbu akné, sa výsledok nedostaví. Niektoré štúdia uvádzajú, že akné môže postihnúť až 100% mladej populácie. Tento fakt jasne ukazuje, že ide o problém celého sveta. Rozhodne sa ale nemusíte ničoho obávať. V súčasnosti existuje niekoľko metód liečby, ktoré vás zbavia nepríjemných vyrážok a pupienkov na tvári.

Kedy akné vzniká?

Akné vzniká hlavne pri nadbytočnom kožnom maze, no príčin môže byť samozrejme omnoho viacej. Mazová žľaza sa môže upchať, čo znamená, že kožný maz nemôže odtiecť a následkom toho sa vytvoria nepekné vyrážky, s ktorými mnoho žien, ale i mužov denne bojuje.

Akné sa objavuje aj pri hormonálnych zmenách. Ženy teda mávajú najproblematickejšiu pleť najmä pred menštruáciou alebo počas tehotenstva. V niektorých prípadoch je toto kožné ochorenie i dedičné, takže veľa krát je nutné riešiť tento problém  s dermatológom.

Vznik akné spôsobuje aj časté chytanie pokožky špinavými rukami alebo nesprávne prevedené domáce hĺbkové čistenie. V tomto prípade je lepšie zakúpiť si špeciálny kozmetický prípravok k ošetreniu problematickej pleti.

Ako sa starať o problematickú pleť?

Asi vás však najviac zaujíma, ako sa o problematickú pleť čo najlepšie starať. Snažte sa vyrážky nevytláčať a počkajte, kým bude skutočne v poslednej fáze a vy budete vedieť, že už sa jej môžete zbaviť. Nezabudnite si však dôkladne umyť ruky, inak by ste si mohli na miesto zaniesť infekciu. Po vytlačení si miesto ošetrite krémom alebo pleťovou vodou, ktorá vám ranku upokojí. Správna kozmetika by teda určite nemala chýbať nikomu, kto trpí týmto nepríjemných kožným ochorením. Nikdy pri ošetrení akné nepoužívajte nechty, pretože by vám na tvári mohla ostať nepekná jazva.

Najdôležitejšie je čistenie pleti každé ráno i večer. Teda dva krát denne, ale zase nie častejšie, aby ste nenarušili prirodzenú rovnováhu pleti. Večer si pleť dôkladne odlíčte od make-upu. Nezabudnite použiť pleťovú vodu, peeling a hydratačný krém. Ranný rituál by už mal byť jednoduchší, stačí si pleť jemne očistiť pleťovou vodou bez alkoholu a natrieť ju denným krémom. Liečba akné je dlhodobý proces, takže to netreba zanedbávať.

Ďalším dôležitým krokom je aj zmena životosprávy, ktorá je tiež cestou k úspešnej liečbe. Obohaťte stravu o zeleninu, ovocie, ryby, mliečne výrobky a vyhýbajte sa sladkým nápojom, čokoládam a alkoholu.

vlastnosti-pristroje-face-upZbavte sa akné rýchlo a jednoducho

Ak sa aj vy túžite zbaviť akné raz a navždy, vyskúšajte novinku na tvár – kozmetický prístroj Face-up! Tento prístroj, ktorý ocenilo už mnoho žien s problémovou pleťou, vznikol v Českej republike. Mnohí odborníci a lekári vyvinuli teda unikátnu metódu, ktorá dokáže akné stlmiť a postupne i vyliečiť. Nemusíte sa teda báť, že akné bude vašim celoživotným strašiakom. Klinická štúdia overila prístroj Face-up na pacientoch a výsledok bol skutočne obdivuhodný. Až 90% pacientom sa akné vyliečilo a ich problém s pleťou je už minulosťou.  Starostlivosť o pleť bude oveľa jednoduchšia a efektívnejšia, ako pri bežnom čistení.

Obrázky:

FOTO: vladimirfloyd / Dollar Photo Club