Aké sú 3 elementy dobre fungujúceho skladu?

Sklad je neustále meniaci sa organizmus. Skladovanie, prijímanie, vydávanie, premiestňovanie, kontrolovanie tovaru. Toto všetko si v sklade žiada skutočne vysoké nasadenie, a preto by sa sklad nezaobišiel bez troch základných vecí. Ktoré to sú? Regály, vysokozdvižné vozíky a hlavne ochotní a šikovní ľudia, ktorí dokážu udržať poriadok v sklade tak, aby plynule fungoval. Len si predstavte nervózneho zákazníka, ktorý stepuje pred skladom už pol hodiny a čaká, kým mu skladníci vydajú jeho tovar. Nemysliteľné.

Poriadok je základ

Poriadok je základ nielen v sklade, ale na každom pracovnom stole. Máte na svojom neporiadok? Nájsť niečo, čo potrebujete, vám trvá oveľa dlhšie, ako keby ste mali všetko prehľadne usporiadané. Čo pomáha udržať poriadok v sklade? Samozrejme, že to sú poriadkumilovní skladníci, ale tí by to nezvládli bez prehľadných regálových systémov. Keď máte regály, viete presne, kde sa nachádza ten-ktorý tovar či materiál. A teda stepujúci zákazník pred skladom je v takomto prípade úplný nonsens.

Siláci na štyroch kolesách

Ale načo by slúžil poriadok, keby nikto nevládal manipulovať s tovarom? Skladníci sú síce silní chlapi, ale dať dole z trojmetrovej výšky 50 kilovú práčku, nie je veľká sranda. Preto je poriadok v sklade v kombinácii s výkonnými vysokozdvižnými vozíkmi doplnenými kvalitnými skladníkmi alfou a omegou správne fungujúceho skladu. Preto je dôležité svojim zamestnancom v sklade ponúknuť čo najlepšie pracovné podmienky.

Dobré pracovné podmienky

Ľudia sú spokojní v práci, keď vidia, že sa im snažíte ponúknuť kvalitné podmienky. Preto sa starajte o vozový park, kontrolujte pneumatiky, hydraulické hadice, celkový stav vozíkov, poskytnite zamestnancom benefity, zabezpečte im  osvetlenie, ktoré bude šetriť ich oči, kvalitné a pohodlné pracovné odevy a hlavne sa k ním správajte ako k ľuďom a nie ako k robotom.