Nemôžete sa dobre vyspať? Príčinou môže byť nevhodný matrac!

Už dlhšiu dobu sa nemôžete poriadne vyspať? Každé ráno sa budíte totálne vyčerpaný, prípadne s bolesťami hlavy či chrbtice? Príčinou môže byť nevhodný matrac, ktorý už jednoducho doslúžil. Tak ako každý výrobok, tak i matrac sa počas rokov pomaly, ale isto opotrebúva, a práve preto by sme ho mali vymeniť za nový akonáhle pocítime príznaky nekomfortného spánku!

Aký by mal byť matrac?

Ak pociťujete, že je váš matrac neprirodzene mäkký, dokonca sú už na niektorých miestach preležaniny, okamžite ho treba vymeniť za nový! Matrac by mal byť pre telo počas celej noci oporou, prispôsobiť sa telu, a teda i akejkoľvek polohe. Vďaka tomu predídete bolestiam krčnej chrbtice, a koniec koncov sa zobudíte dokonale odpočinutý.

Dôležité je, aby váš nový matrac vedel dýchať. Čo to znamená? Prebytočné vlhko a teplo by sa z neho malo dostať von, keďže človek dýcha celým telom a trebárs také vlhko mu môže spôsobiť plesne či dokonca iné závažné ochorenia. Niektorí dokonca uprednostňujú obojstranný matrac 180×200, ktorý je mimoriadne obľúbený a pomerne i veľký! Vy si totiž určíte, ktorá strana (mäkšia alebo tvrdšia) vám vyhovuje – ocenia najmä páry, keďže ženy preferujú mäkšiu a muži naopak tvrdšiu stranu matracu. A aké sú ďalšie kritéria, ktoré by mal matrac spĺňať?

  • Zdravé prostredie pre spánok, a teda i pre tých, ktorí trpia ťažkými alergiami,
  • hygiena,
  • bezpečnosť,
  • ergonomické ležanie.

A čo materiál?

Pochopiteľne, že lacné matrace môžu byť vyrobené z viacerých druhov materiálu. Studená pena sa môže pochváliť vysokou životnosťou, mimoriadnou elasticitou a priedušnosťou. Špeciálna pena a prírodný latex sú materiály, ktoré výborne bránia prenikaniu vlhkosti, sú antiseptické a dokonca i antibakteriálne, čo mnohí zákazníci už ocenili. Pre astmatikov a ľudí trpiaci dýchacími problémami sú pohánkové matrace priam žiadané! Pre všetkých tých, ktorí si zakladajú na pružnom, antialergickom a flexibilnom matraci s vysokou životnosťou, je jedným z najideálnejších riešení siahnuť po kokosovej doske. Tak čo poviete, akému matracu dáte prednosť práve vy?