Hľadáte nové zimné pneumatiky? Prinášame vám zaujímavú inšpiráciu

Pozabudli ste na výmenu zimných pneumatík a zároveň ste zistili, že tie z minulého roku už nedisponujú  práve optimálnymi vlastnosťami? Neriskujte svoju bezpečnosť a čím skôr si vyberte nové a kvalitné zimné pneumatiky pre vaše vozidlo. Inšpirovať vás môžu aj nasledujúce tipy na používateľmi overené zimné gumy.

Tradičná značka za dostupnú cenu

Určite aj vy dobre poznáte pneumatiky Matador, ktorých dlhoročná tradícia je jednou z garancií spoľahlivosti a výborných jazdných vlastností. Síce túto značku postupne zatieňujú iní zahraniční výrobcovia, stále sa na našom trhu drží na popredných pozíciách v predajnosti. A to najmä z jedného hlavného dôvodu – ponúkajú relatívne vysokú kvalitu za naozaj dostupnú cenu, dokonca už od necelých 25 €. Najobľúbenejším modelom zimných pneumatík Matador je jednoznačne MP54 Sibir Snow, ktorý je dostupný v až 24 rozmeroch. Každé veľkostné prevedenie je opatrené agresívnym smerovým dizajnom dezénu na zabezpečenie výborného záberu aj na zasneženom podklade, bezproblémovým brzdením aj na ľade či dobrou priľnavosťou na mokrom cestnom povrchu.

Bezpečné zimné pneumatiky šetrné k spotrebe paliva

O niečo vyššiu kvalitu než vyššie uvedený typ vám poskytnú zimné pneumatiky Nokian, konkrétne modely WR D3 alebo WR D4. My si bližšie priblížime pneumatiky WR D3. Hneď na začiatok musíme spomenúť údaje z tzv. EU štítku, ktoré sú priam vynikajúce. Tieto pneumatiky zaraďujeme do triedy C vzhľadom na spotrebu paliva a dokonca do triedy B z hľadiska bezpečnosti. A to je pre gumy v cenovej hladine 40 -50€ naozaj výborné. Výrobca garantuje maximálnu priľnavosť na akomkoľvek povrchu, ochranu pred aquaplaningom a príjemný komfort z jazdy, pretože pneumatiky sú stavané priamo na rýchlo meniace sa počasie počas zím v strednej Európe. Ako sme už spomenuli, pneumatiky Nokian sú šetrné k spotrebe paliva, vďaka špeciálnej technológii dezénu majú nízky valivý odpor a navyše, sú veľmi málo hlučné. Jedno z veľkostných prevedení zimných pneumatík Nokian WR D3 (205/55 R16) sa dokonca umiestnilo v prestížnom teste zimných pneumatík ADAC 2015 na výbornom štvrtom mieste.

Oba spomenuté modely pneumatík môžete za výhodnú cenu nájsť v internetovom obchode Pneushop.sk.

 

 

FOTO:  © Igor Mojzes / Dollar Photo Club