Prečo sú v súčasnosti drevostavby tak obľúbené?

Drevostavby predstavujú pohodlný, úsporný a predovšetkým komfortný typ bývania. Nenáročná realizácia, rýchla stavba či výrazná úspora energií presvedčí aj vás, že drevený domček je tou správnou voľbou. Už dávno neplatí, že drevo je určené len na stavbu chatiek, prístreškov či altánkov.

Ušetrenie nákladov, odolnosť voči požiaru

Pre správne fungujúcu nízkoenergetickú drevostavbu je kľúčový jej návrh, dôsledne prevedenie všetkých kľúčových detailov a eliminácia tepelných mostov. Kvalitná drevostavba má vynikajúce akumulačné vlastnosti, nízke tepelné straty a okrem toho nebudete potrebovať ani bežný systém určený na kúrenie. Vy si môžete zvoliť typ energie získavaný zo slnka, vďaka čomu ušetríte až 80% nákladov určených práve na kúrenie. Izolácia patrí medzi dôležitú a podstatnú ochranu týchto drevených domov, pričom pri správne zvolenom type obvodového plášťa zabránite rýchlemu vychladnutiu interiéru počas zimy a naopak, počas leta dokáže obvodový plášť ochrániť jednotlivé miestnosti pred horúcim vzduchom a prehrievaním.

Čo sa týka výstavby drevostavby, tá je omnoho rýchlejšia ako stavba klasických domov. Suchá výstavba je vysoko efektívna a môžete ju realizovať v každom ročnom období. Možno si myslíte, že konštrukcia drevostavby je veľmi náchylná a dochádza k ohrozeniu statiky či znehodnocovaniu estetického dojmu. Ste však na omyle. Pri využití kvalitných materiálov sa vytvorí veľmi tuhá a stabilná konštrukcia, ktorá je odolná voči vonkajším vplyvom, ale i voči požiaru!

Výhody dreva:

  • Ľahkosť
  • Pružnosť
  • Pevnosť
  • Malá tepelná vodivosť
  • Kvalitný materiál

Či už ste fanúšikom moderných drevostavieb alebo radšej preferujete klasické domy z tehál či ocele, rozhodne sa nemusíte báť dreva ako hlavného stavebného materiálu. Spoločnosť Gašparik s.r.o. ponúka širokú škálu drevostavieb ako sú zruby, nízkoenergetické domy, pergoly, altánky či drevené konštrukcie. Ak máte netradičné požiadavky, žiadny problém! Dokážeme vám vytvoriť ponuku na mieru a spolu s profesionálmi vytvoríme fungujúce a kreatívne riešenie. Bezkonkurenčné ceny, najvyššia kvalita drevostavieb a spokojnosť zákazníkov sú u nás na prvom mieste.

 

Obrázky: http://www.gasparik.sk/zruby