Starajte sa o suchú pokožku aj v zime

Zima je už tu, aj keď ešte tie najväčšie mrazy nás ešte len čakajú! Problémy so suchou pokožkou sa v zime zhoršujú. Svrbenie, pnutie, štípanie, začervenanie alebo menšie praskliny na pokožke. Je to nepríjemné, ale poradíme vám, ako stav pokožky zlepšiť, aby ste sa mohli znovu cítiť príjemne, vo „svojej koži“.

Suchá pleť alebo suchá pokožka nie je len prechodný stav ako pri dehydratovanej pokožke. Je to typ pokožky, ktorý je spôsobený genetickou dysfunkciou, kedy je ochranná funkcia pokožky narušená. Pokožke chýba voda a lipidy, je jemná, stiahnutá, začervenaná a precitlivená.  Sprevádzajú ju pocity napnutia, suchosti, poprípade aj pocity svrbenia alebo pálenia, ktoré sa objavujú pravidelne. Ak patríte do tejto skupiny ľudí, viete o čom je reč.

Nezabudnite, že v zime je však suchá pokožka namáhaná ešte viac! V tomto období stráca pleť až 30% vody a telo 10%. Dôvodom je nižšia teplota ovzdušia, už pri 3°C sa vzhľad pokožky začína meniť a praská.  Suchosť pokožky však podporujú aj ďalšie faktory, teplotné výkyvy (z tepla do zimy a opačne), zimný studený a suchý vzduch, vzduch vo vykúrených miestnostiach, časté umývanie pokožky alebo kúpeľ v príliš horúcej vode a tiež nevhodná starostlivosť o pokožku!

Máte aj vy suchú pokožku? Ak ste si nie istí, určite navštívte dermatológa. Ľudia, ktorí majú suchú pokožku, by jej mali venovať dôslednú celoročnú starostlivosť. V zime je dôležité chrániť sa pred vonkajšími mrazmi a chladom. Nezabudnite preto nikdy na šál ako ochranu na tvár a teplé rukavice. Pite viac tekutín (vodu, čaje), aby ste telo udržiavali dostatočne hydratované. Vyhýbajte sa horúcim kúpeľom a radšej zvoľte sprchovanie vlažnou vodou. A samozrejme, používajte len špeciálne kozmetické prípravky určené  na suchú pleť a pokožku, zabudnite na bežnú kozmetiku s dráždivými látkami!

Starajte sa o svoju pokožku čo najlepšie a v zime predovšetkým! Kozmetické prípravky Bioderma pre suchú pokožku dokážu nepríjemné prejavy suchej pokožky zmierniť a prinavrátiť znovu príjemný pocit, ktorý vám chýba. Vďaka svojmu zloženiu napomáhajú obnoviť kožnú bariéru, udržať v pokožke vodu a zároveň ju zjemní a zvláčnie. Hypoalergénny sprchový olej Atoderm pre suchú a citlivú pokožku, pokožku upokojí a obnoví jej pružnosť. Sprchový olej Atoderm s nemastnou olejovou textúrou pre veľmi suchú až podráždenú pokožku, zastaví svrbenie a ochráni pokožku pred vysušením. Obnovujúci  krém na suchú pokožku Atoderm, napokon hydratuje celú pokožku tela aj tváre. Produkty Bioderma sú vhodné pre tú najcitlivejšiu pokožku a teda aj pre tú vašu. Neobsahujú parabény, parfum , mydlá a sú hypoalergenné.