5 dôvodov, prečo zvoliť plastové okná

Chystáte sa na rekonštrukciu svojho domu, či bytu? Nepochybne Vás čaká tiež výmena okien. V tejto oblasti máte množstvo možností výberu. Prečo by ste sa teda mali rozhodnúť práve pre plastové okná? Tu sú hlavné dôvody:

fragments of two plastic windows

  1. Energetická úspora. Pri výbere plastových okien je nutné zamerať sa na kvalitu. Ak si zvolíte kvalitné okná, teda troj-sklá, zabezpečíte si tak dlhodobú úsporu vykurovacích nákladov. Aj keď mnohí výrobcovia a predajcovia uvádzajú, že pre naše podmienky sú postačujúce dvoj-sklá, nie je to pravda. Plastové okno totiž má za úlohu nielen tepelnú, ale aj zvukovú izoláciu. A v našich prírodných podmienkach vynikajú v týchto oblastiach práve troj-sklá.
  2. Jednoduchá údržba. Viete, čo ja na plastových oknách azda najlepšie? Jednoducho si ich necháte osadiť a viac sa nestaráte! Plastové okná totiž netreba maľovať, brúsiť, či akokoľvek ošetrovať, ako je tomu napríklad u drevených okien. Stačí ich jednoducho z času na čas umyť.
  3. Odolnosť voči poveternostným podmienkam. Obrovskou výhodou plastových okien je to, že na nich poveternostné vplyvy nemajú žiadny účinok. Nenapadnú ich červotoče, nezničí ich mráz, či slnečné žiarenie. Ostanú také, ako pri ich založení. Môže sa stať, že menej kvalitné plastové okná zmenia časom farbu. Preto je treba voliť kvalitu.
  4. Cena. S cenou priamo úmerne súvisí i životnosť. Ak si zvolíte kvalitnejšie a možno aj drahšie okná, vydržia Vám dlhšie. Nemusíte si, samozrejme, vybrať tie najdrahšie okná. No v každom prípade stavte na kvalitu a komunikujte s predajcom. Ten Vám poskytne na plastové okná cenník a poradí Vám s ich výberom. Dobre zvolené plastové okná Vám totiž vydržia aj 50 rokov. Vstupné náklady sa Vám teda vrátia nielen v podobe úspory energie…
  5. Rozmanitosť dizajnov. Možnosti výberu sú dnes nesmierne široké. Zvoliť si môžete rozličné farby, kresby, či tvary plastových profilov. Veľmi jednoduché je tiež u jedného predajcu zladiť si plastové okná, parapety, rolety a ďalšie doplnky, pre ten najdokonalejší vzhľad Vášho domu.

Kde hľadať kvalitu?

Mnohí slovenskí dodávatelia plastových okien Vám proste predajú požadované okno, no viac sa nestarajú. Tento, bohužiaľ veľmi častý prístup, je nesprávny. Dobrý predajca Vám totiž poradí, aké plastové profily si zvoliť, ako vhodne zosúladiť okná dvere a vysvetlí Vám všetky potrebné technické parametre. Všetky tieto služby Vám ponúka INTER-OKNO.

 

FOTO: dina777 a Radnat / Dollar Photo Club