Bežecký pás na domáce využitie. Zefektívnite svoj tréning

Chodenie a behanie sú pre človeka úplne prirodzené pohyby. Preto je beh v prírode alebo doma na bežeckom páse veľmi obľúbeným kardio cvičením. Vyťažte zo svojho tréningu maximum a naučte sa správnu techniku behu na bežeckom páse. Stačí dodržiavať zopár základných pravidiel a z tréningu sa stane zábava.

Rozbite rutinu a jednotvárnosť

Medzi najobľúbenejšie fitness stroje na domáce využitie patria eliptický trenažér a bežecký pás. Aj z monotónneho pohybu na nich sa dá spraviť zábava. Pri cvičení sa snažte rozptýliť, aby ste stále nemysleli len na to koľko času vám ešte zostáva do konca tréningu. Pomáha počúvanie dynamickej hudby alebo sledovanie televízie. Niektorí ľudia si dokonca dokážu pri takomto type tréningu čítať knihu alebo sa učiť slovíčka. Veľmi efektívny a vôbec nie nudný je intervalový tréning. Meňte intenzitu behu, striedajte chôdzu so šprintom alebo zmeňte sklon pásu. Pomáha aj určovanie cieľov a plnenie osobných mét.

Správna technika behu

Nielen v prírode, ale aj na behanie na bežeckom páse si musíte kúpiť kvalitnú a vhodnú obuv s tlmiacou penou. V opačnom prípade vám hrozí zranenie a bolesti. Váš postoj by mal byť rovný, nehrbte sa, pozerajte sa pred seba a ramená zatlačte jemne k sebe. Ruky majte uvoľnené a kroky rovnomerné. Kvôli stabilite a pre zamedzenie možnosti poranenia behajte v strede pása. Pre skúsených bežcov vedia byť spestrením závažia na rukách a nohách. Bežecký pás umožňuje trénovať aj výpady a vyskúšať môžete taktiež chôdzu dozadu. V prípade, že túžite schudnúť, behajte aspoň na 70 % svojej maximálnej tepovej frekvencie. Tréningu by ste sa mali venovať tri razy týždenne viac ako 30 minút.

Prečo by ste si mali kúpiť bežecký pás

Tréning na bežeckom páse patrí medzi cvičenia, ktoré posilňujú kardiovaskulárny systém a tým pádom prospieva vášmu srdcu. Upraví sa vám krvný tlak a hladina cholesterolu v krvi. Beh je skvelým pomocníkom pre správne fungovanie metabolizmu a pomôže rýchlo zhodiť prebytočné kilogramy. Okrem toho si pri behaní formujete stehenné a sedacie svaly či lýtka. Vďaka pravidelnému a hlbokému dýchaniu sa zvyšuje kapacita pľúc. Behanie vplýva taktiež na psychické zdravie a odbúrava stres. Neváhajte a kúpte si bežecký pás z internetového obchodu insportline.sk. InSPORTline je zárukou veľkého výberu, prehľadného nákupu a rozumných cien.